Прийом лікарського засобу сприяє зниженню тонусу гладкої мускулатури передміхурової залози і полегшує сечовипускання. Крім цього, препарат покращує еластичність тканин передміхурової залози і уповільнює її гіпертрофію.

Склад і форма випуску

Простапол виготовляється у вигляді настоянки для перорального вживання. У складі настоянки міститься 3 г коренів кропиви дводомної, 2 г трави звіробою продірявленого, 2 г трави золотушника звичайного, 2 г трави парила звичайного, 1 г суцвіть арніки гірської і 10 г кореневищ і коренів валеріани лікарської.

Свідчення

Застосовується для попередження розвитку і в складі комплексної терапії початкової стадії доброякісної гіперплазії передміхурової залози, що проявляється утрудненим сечовипусканням, випадками нічного нетримання сечі і розвитком неспецифічних запальних захворювань сечовивідних шляхів.

Протипоказання

Призначення настоянки протипоказане, якщо хворий страждає непереносимістю її компонентів, цирозом печінки і виразковою хворобою шлунка.

У зв'язку з наявністю у складі препарату етилового спирту його не призначають хворим, які страждають хронічним алкоголізмом, які пройшли курс антиалкогольного лікування та керуючим небезпечними механізмами.

Прийом настоянки несумісний з вживанням медикаментозних препаратів, що містять алкоголь, а також алкогольних напоїв, нейролептиків і транквілізаторів.

Рекомендується з відповідальністю поставитися при призначенні лікарського засобу хворим з артеріальною гіпертензією, підвищеним згортанням крові, цукровим діабетом та захворюваннями, що супроводжуються пригніченням центральної нервової системи.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Простапол не використовується в терапії жінок.

Спосіб застосування та дози

Перед початком вживання в лікувальних цілях настоянки Простапол необхідно відвідати лікаря.

Дорослі чоловіки повинні приймати препарат по чайній ложці два рази на добу. Перед вживанням необхідно настоянку розвести в 50 мл чистої питної води. Тривалість лікування визначає лікар, грунтуючись на загальному стані, віці і вираженості симптомів захворювання. Тривалість лікування може досягати трьох місяців.

При появі в процесі лікування ких-яких незвичних симптомів необхідно припинити прийом настоянки і звернутися за консультацією до лікаря.

Передозування

За час використання Простапола не було зареєстровано випадків гострого отруєння препаратом. Можна припустити, що у зв'язку з присутністю у складі настоянки етилового спирту у пацієнта можуть розвинутися симптоми алкогольного сп'яніння, які швидко зникають після промивання шлунка і призначення пацієнту сорбентных коштів.

Побічні ефекти

Прийом настоянки може супроводжуватися розвитком місцевих алергічних реакцій, кропив'янкою і анафілактичним шоком.

Умови і терміни зберігання

Простапол необхідно зберігати в місцях, які надійно захищені від проникнення світла, в оригінальній упаковці при кімнатній температурі. Тривалість зберігання настойки при дотриманні основних умов – 2 роки.