Даний лікарський засіб входить у групу препаратів, які належать до групи ліків на основі гормонів, що виділяються передньою часткою гіпофіза – залози з розряду залоз внутрішньої секреції, яка розташовується в підставі черепа.

Препарат складається з людського гормону соматропина (рекомбінантний гормон росту) – білка, що виділяється бактеріальними клітинами E. coli. У числі цих генів бактерій є один, який містить закодовані темпи зростання даного організму.

Також соматропиновый гормон впливає як на те, з якою швидкістю росте людина, але і на його обмін речовин, зокрема вуглеводний (викликає підвищення рівня глюкози в крові), анатомію тіла, гомеостаз, здатність до навчання. В основному він впливає на ріст трубчастих кісток, розташованих в кінцівках.

Особливу ефективність проявляє при ін'єкційному введенні, досягаючи максимальних значень через 4 години після введення.

Склад і форма випуску

Основна активна речовина: соматотропін.

Вхідні до складу препарату допоміжні речовини: маніт, гліцин, натрію дигідрофосфат, натрію фосфат.

Випускається у формі ліофілізованого порошку для приготування ін'єкційного розчину у флаконах у дозуванні по 2 МО (0,67 мг), 4 МО (1,33 мг), 8 МО (2,67 мг) і 16 МО (5,33 мг) соматропина.

Також в комплект входить розчинник, що містить воду для ін'єкцій.

Свідчення

Даний лікарський препарат застосовується для лікування низькорослості у дітей при гипопитуитаризм (недостатності гормону росту) і синдрому Тернера.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Протипоказано застосування при закритті епіфізів (припинення росту кісток), онкологічних захворюваннях. У дітей з хронічними захворюваннями нирок перед трансплантацією нирок лікування цим препаратом слід припинити.

З обережністю використовують при цукровому діабеті (можливі напади гіпоглікемії), гіпотиреозі, підвищеному внутрішньочерепному тиску, внутрішньочерепної гіпертензії.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат протипоказано застосовувати при лікуванні вагітних жінок.

Якщо необхідно проводити прийом препарату у період грудного годування, лактацію припиняють.

Спосіб застосування та дози

Препарат проводиться ін'єкційно (підшкірно і внутрішньом'язово), під постійним наглядом досвідченого лікаря з досвідом діагностики і лікування хворих з дефіцитом гормону росту.

Рекомендована тижнева доза при недостатності гормону росту – від 0,6-0,7 МО / кг маси тіла до 1,0 МО / кг маси тіла.

Дозування ділиться на 6 - 7 однакових частин і вводиться підшкірно або внутрішньом'язово ввечері.

При стійкому набряку або тяжкої парестезії дозу препарату знижують, щоб уникнути розвитку кистьового тунельного синдрому. Для запобігання розвитку ліпоатрофії місце ін'єкції необхідно змінювати.

Передозування

Передозування може спричинити різке зниження рівня інсуліну в кров (явище гіпоглікемії). Потім рівень цукру різко підвищується і може розвинутися гіперглікемія.

При хронічному передозуванні може розвинутися гігантизм чи акромегалія.

Також можуть виявитися інші явища, що виникають при надмірній дозі гормону росту.

У разі передозування – застосовувати лікування симптоматики.

Побічні ефекти

Препарат зазвичай добре переноситься. Можуть виникнути побічні ефекти у вигляді:

- реакцій гіперчутливості;

- у місці ін'єкції можуть виникнути свербіж, почервоніння;

- гіпотиреоз.

У деяких випадках, коли малий зріст зумовлений делецією в генному комплексі гормону росту, лікування соматропином може призвести до виробництва організмом антитіл, які гальмують процес зростання.

У цьому випадку може виникнути епіфізеоліз, що супроводжується ураженням стегнового суглоба. Дитина з кульгавістю нез'ясованого генезу повинен бути обстежений.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – до 2 років від дати виробництва, вказаної на упаковці.

Температура зберігання не повинна бути нижче 2 і не вище 8°С.