Препарат є синтетичним аналогом гормону соматропина, одного з гормонів передньої частки гіпофіза, який відповідає за ріст тканин і органів. Засіб вироблено з допомогою генної інженерії з клітин ссавців. Гормон соматотропін має великий вплив на біологічні процеси в організмі. Зокрема, він стимулює ріст кісткової тканини, збільшення маси і розмірів органів і тканин, бере участь у регулюванні вуглеводного, білкового і жирового обміну. Також, соматотропін нормалізує функцію ендокринних, статевих, підшлункових залоз, наднирників. Бере участь у регулюванні функції імунної системи, стимулює вироблення еритроцитів, покращує екскреторну функцію нирок. Гормон росту володіє прямим впливом на молочні залози, стимулюючи в них синтез РНК і білка, утворення молока, активність рецепторів пролактину. Недолік гормону соматропина призводить до зупинки росту, карликовості, а надлишок до гігантизму.

Препарат добре засвоюється. При використанні методом підшкірного введення, засвоюваність досягає 70-90%. Через 3-4 години після застосування спостерігається висока концентрація препарату в плазмі, а через 24 години концентрація повертається до колишніх значень, що говорить про відсутність ефекту кумуляції (накопичення речовини в організмі). Метаболізм відбувається в печінці і нирках. Виводиться з жовчю.

Форма випуску, склад

Препарат Сайзен представлений у вигляді порошку та розчину для приготування ін'єкційної рідини. Порошок фасується у флакони з прозорого скла 3 мл, закритого прогумованої пробкою і металевою окантовкою. Розчин фасується в спеціальних ємностях зі скла, обсягом 1,37 мл, з прогумованим поршнем. Всі ці предмети поміщені в пластмасовий циліндр з написом "easy click" з одноразової трубкою (канюлею). Упаковка картонна.

Склад одного флакона з порошком: соматотропін 8 мг, сахароза, фосфорна кислота, натрію гідроксид.

Склад одній ємності з розчином: метакрезол (0,3%) 1,37 мл

Показання до застосування

Лікування препаратом необхідно при ознаках уповільнення зростання, а також:

при затримці росту внаслідок недостатньої вироблення соматропина;

при синдромі Шерешевського – Тернера;

при затримці росту у препубертатному періоді (перед статевим дозріванням);

при затримці росту у дітей до 4 років з затримкою розвитку в утробі в анамнезі;

при вродженій чи набутій недостатності гормону соматропина.

Протипоказання

Протипоказано застосування лікарського засобу при:

підвищеної сенситивности до компонентів;

розвитку злоякісних утворень в активній фазі;

вагітності та грудному годуванні;

Дотримуватися обережність необхідна при призначенні препарату особам з цукровим діабетом, підвищеним внутрішньочерепним тиском, недостатньою функцією щитовидної залози.

Період вагітності і грудного вигодовування

Неприпустимо застосування лікарського засобу при вагітності і годуванні грудьми так, як лікування цієї групи пацієнтів препаратом, маловивчений.

Спосіб застосування

Лікарський препарат вводиться підшкірно. Лікування повинно відбувається під наглядом і контролем кваліфікованого лікаря. Дозування та тривалість терапії визначається лікарем. Перед застосуванням необхідно ознайомитися з інструкцією по приготуванню ін'єкційної рідини, де детально описується процес приготування.

Дітям при нестачі гормону росту призначають по 0,025-0,035 мг/кг в день.

Дівчаткам з синдромом Шерешевського-Тернера по 0,045-0,050 мг/кг в день.

Дітям із затримкою розвитку в препубертатному періоді призначають по 0,045-0,050 мг/кг в день.

Дітям із затримкою росту до 4 років з порушенням внутрішньоутробного розвитку в анамнезі призначається по 0,045-0,050 мг/кг в день.

Дорослим пацієнтам лікування призначається в маленьких дозах – 0,15-0,3 мг на день, з подальшим, поступовим збільшенням дози. Вводиться підшкірно. Максимальна доза для дорослих становить 1 мг препарату на день.

Передозування

Випадки передозування препарату не описані, але перевищення рекомендованої дози може призвести до гіпоглікемії, надмірного росту кісткової тканини, особливо стоп, долонь і щелепи, а також до порушення функції щитовидної залози і зниження рівня гормону кортизолу в крові.

Побічні реакції

При лікуванні препаратом можуть виявлятися наступні реакції:

болючість у місці ін'єкції (почервоніння, припухлість);

головні болі;

нудота;

блювання;

порушення діяльності ШЛУНКОВО-кишкового тракту;

порушення функції щитовидної залози;

набряклість;

утворення антитіл (рідко);

гіперглікемія; (рідко);

болі в суглобах;

оніміння різних частин тіла;

оніміння ділянок шкіри;

епіфізеоліз головки стегнової кістки (дуже рідко).

Умови зберігання

Препарат необхідно зберігати подалі від дітей, сонячного світла, при температурі 25 градусів, не порушуючи при цьому герметичність упаковки.