Даний лікарський засіб входить до групи препаратів – гіпоталамічних гормонів, аналогів гормону сомвастатина, синтетичного походження.
Основний активний компонент препарату – октреотид, є синтезованим октапептидом, похідним натурального сомастатинового гормону. Володіє схожими з сомвастатином фармакологічними характеристиками, проте, на відміну від даного гормону, виробляє більш тривалий і потужний вплив на організм.
Здатний пригнічувати патологічне підвищення виділення гормону росту, серотонінового гормону, а також інсулінів, глюкагонов та інших виділяються організмом пептидів.
Нормалізує вміст електролітів, факторів росту в крові, знижує симптоми головного болю, діареї, підвищеної пітливості, парестезій, стомлюваності, артралгії, знижує розміри аденоми гіпофіза, інших карценоидных пухлин, зменшує розміри некротизирующей висипки, підвищує кількість серотоніну.
Склад і форма випуску
Основна активна речовина: октреотид.
Вхідні до складу препарату допоміжні речовини: кислота оцтова льодяна, натрію ацетат, натрію хлорид, вода для ін'єкцій.
Випускається у формі р-ра для ін'єкцій, фасованого в ампули, в дозуванні по 50 і 100 мкг на 1 мл препарату.
Свідчення
Даний лікарський препарат застосовується в полегшенні симптомів при лікуванні ендокринних пухлин ШКТ і підшлункової залози, зокрема:
- карціноідних пухлин з ознаками карціноідного синдрому;
- Віпом;
- глюкагоном.
Не є протипухлинним лікарським засобом для цих пацієнтів.
Застосовують для зниження сили симптомів, пов'язаних із функціональними ендокринними пухлинами ШЛУНКОВО-кишкового тракту і підшлункової залози, а саме - для симптоматичного контролю і зменшення кількості гормону росту і somatomedin в плазмі хворих на акромегалію під час:
- нетривалому лікуванні перед проведенням операцій на гіпофізі;
- тривалому лікуванні пацієнтів, яким не забезпечено відповідний контроль після операції на гіпофізі, радіотерапії або в проміжному періоді до настання позитивного ефекту радіотерапії.
Не призначають неоперабельним хворим на акромегалію, хоча лікування даним препаратом і може дати деяке зменшення розмірів.
Також застосовують як попередження розвитку післяопераційних ускладнень на підшлунковій залозі, а також при лікуванні рефрактерній діареї у хворих на Снід.
Протипоказання
Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.
Застосування при вагітності і годуванні грудьми
Даний препарат протипоказано застосовувати при лікуванні вагітних жінок. У той же час дослідження не показали токсичного впливу на плід або організм жінки.
Якщо необхідно проводити прийом препарату у період грудного годування, лактацію припиняють.
Спосіб застосування та дози
Застосовують підшкірно або внутрішньовенно. Всі дозування і схеми лікування призначаються і коригуються досвідченим лікарем.
При ендокринних пухлинах – підшкірно або внутрішньовенно болюсно в дозі 50 мкг, 1-з2 рази на добу, поступово підвищуючи її до 100-200 мкг 3 рази на добу. Якщо через 7 днів ефекту немає – лікування припиняють.
При акромегалії препарат підшкірно в початковій дозі 50-100 мкг, з інтервалами 12 год, поступово підвищуючи (за індивідуальними показниками) до 200-300 мкг. Якщо через 30 днів ефекту немає – лікування припиняють.
Для профілактики ускладнень після операцій на підшлунковій залозі - підшкірно, першу дозу 100 мкг вводять за 60 хвилин до операції, після неї – ще 100 мкг тричі на день, протягом 7 діб. Якщо через 7 днів ефекту немає – лікування припиняють. Якщо ефект помітний – підбирають підтримуючу дозу.
Передозування
Незначна передозування цим препаратом не викликає побічних явищ. При 100-кратної передозуванні в 1000 мкг відзначалися припливи крові до обличчя, нудота, діарея, які припинялися протягом 24 годин.
В цьому випадку рекомендовано симптоматичне лікування.
Побічні ефекти
Препарат зазвичай добре переноситься.
При введенні препарату можливі такі побічні ефекти, як:
- біль, свербіж, печіння, почервоніння і припухлість у місці введення препарату (зникають через 15 хв.);
- анорексія, нудота, блювання, болі, здуття у животі, діарея;
- тривале застосування октреотиду може викликати утворення каменів у жовчному міхурі;
- панкреатит;
- гепатит без холестазу, гіпербілірубінемія;
- брадикардія;
- впливає на обмін глюкози, можливо зниження толерантності до глюкози після прийому їжі, розвиток гіперглікемії, гіпоглікемії;
- тимчасова алопеція;
- шкірні алергічні реакції, поодинокі анафілактичні реакції.
Умови і терміни зберігання
Термін придатності – до 2 років від дати виробництва, вказаної на упаковці.
Температура зберігання не повинна бути нижче 2 або вище 8°С.