Даний лікарський засіб входить до групи препаратів – гіпоталамічних гормонів, аналогів гормону сомвастатина, синтетичного походження.

Основний активний компонент препарату – октреотид, є синтезованим октапептидом, похідним натурального сомастатинового гормону. Володіє схожими з сомвастатином фармакологічними характеристиками, проте, на відміну від даного гормону, виробляє більш тривалий і потужний вплив на організм.

Здатний пригнічувати патологічне підвищення виділення гормону росту, серотонінового гормону, а також інсулінів, глюкагонов та інших виділяються організмом пептидів.

Нормалізує вміст електролітів, факторів росту в крові, знижує симптоми головного болю, діареї, підвищеної пітливості, парестезій, стомлюваності, артралгії, знижує розміри аденоми гіпофіза, інших карценоидных пухлин, зменшує розміри некротизирующей висипки, підвищує кількість серотоніну.

Склад і форма випуску

Основна активна речовина: октреотид.

Вхідні до складу препарату допоміжні речовини: кислота молочна, натрію гідрокарбонат, вода для ін'єкцій.

Випускається у формі р-ра для ін'єкцій, фасованого в ампули, в дозуванні по 50, 100 і 500 мкг на 1 мл препарату.

Свідчення

Даний лікарський препарат застосовується в полегшенні симптомів при лікуванні ендокринних пухлин ШКТ і підшлункової залози, зокрема:

- карціноідних пухлин з ознаками карціноідного синдрому;

- Віпом;

- глюкагоном.

Не є протипухлинним лікарським засобом для цих пацієнтів.

Застосовують для зниження сили симптомів, пов'язаних із функціональними ендокринними пухлинами ШЛУНКОВО-кишкового тракту і підшлункової залози, а саме - для симптоматичного контролю і зменшення кількості гормону росту і somatomedin в плазмі хворих на акромегалію під час:

- нетривалому лікуванні перед проведенням операцій на гіпофізі;

- тривалому лікуванні пацієнтів, яким не забезпечено відповідний контроль після операції на гіпофізі, радіотерапії або в проміжному періоді до настання позитивного ефекту радіотерапії.

Не призначають неоперабельним хворим на акромегалію, хоча лікування даним препаратом і може дати деяке зменшення розмірів.

Також застосовують як попередження розвитку післяопераційних ускладнень на підшлунковій залозі, а також при лікуванні рефрактерній діареї у хворих на Снід.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат протипоказано застосовувати при лікуванні вагітних жінок. У той же час дослідження не показали токсичного впливу на плід або організм жінки.

Якщо необхідно проводити прийом препарату у період грудного годування, лактацію припиняють.

Спосіб застосування та дози

Застосовують підшкірно або внутрішньовенно. Всі дозування і схеми лікування призначаються і коригуються досвідченим лікарем.

При ендокринних пухлинах – підшкірно або внутрішньовенно болюсно в дозі 50 мкг, 1-з2 рази на добу, поступово підвищуючи її до 100-200 мкг 3 рази на добу. Якщо через 7 днів ефекту немає – лікування припиняють.

При акромегалії препарат підшкірно в початковій дозі 50-100 мкг, з інтервалами 12 год, поступово підвищуючи (за індивідуальними показниками) до 200-300 мкг. Якщо через 30 днів ефекту немає – лікування припиняють.

Для профілактики ускладнень після операцій на підшлунковій залозі - підшкірно, першу дозу 100 мкг вводять за 60 хвилин до операції, після неї – ще 100 мкг тричі на день, протягом 7 діб. Якщо через 7 днів ефекту немає – лікування припиняють. Якщо ефект помітний – підбирають підтримуючу дозу.

Передозування

Незначна передозування цим препаратом не викликає побічних явищ. При 100-кратної передозуванні в 1000 мкг відзначалися припливи крові до обличчя, нудота, діарея, які припинялися протягом 24 годин.

В цьому випадку рекомендовано симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Препарат зазвичай добре переноситься.

При введенні препарату можливі такі побічні ефекти, як:

- біль, свербіж, печіння, почервоніння і припухлість у місці введення препарату (зникають через 15 хв.);

- анорексія, нудота, блювання, болі, здуття у животі, діарея;

- тривале застосування октреотиду може викликати утворення каменів у жовчному міхурі;

- панкреатит;

- гепатит без холестазу, гіпербілірубінемія;

- брадикардія;

- впливає на обмін глюкози, можливо зниження толерантності до глюкози після прийому їжі, розвиток гіперглікемії, гіпоглікемії;

- тимчасова алопеція;

- шкірні алергічні реакції, поодинокі анафілактичні реакції.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – 5 років від дати виробництва, вказаної на упаковці.

Температура зберігання не повинна бути нижче 2 або вище 8°С.