Даний фармацевтичний препарат належить до групи лікарських засобів на основі йоду, що застосовуються для лікування захворювань щитовидної залози.

Основним активним компонентів препарату є калію йодид. Ця речовина виробляється з неорганічних препаратів йоду і містить його кількість, достатня для людини на 24 години. Надходження цієї кількості речовини здатне забезпечити норму йоду, необхідну для нормального тиреоїдного функціонування щитовидної залози людини.

Після того, як калію йодид надходить в епітеліальні клітини фолікулів щитовидної залози, він вступає у взаємодію з ферментом йодидом-пероксидазою, утворюються елементарні йодисті форми, які здатні включатися в тирозиновые молекули.

Потім тирозин стає йодированным, і відбувається його конденсація з протеїном, який продукується щитовидкою. Після чого утворюються йодтіроніни, які накопичуються в щитовидці.

Виникає При дефіциті вмісту йоду в організмі, накопичені (депоновані) компоненти йоду починають використовуватися організмом для того, щоб попередити виникнення зобу, який зазвичай утворюється з-за нестачі йоду в організмі.

Препарат починає свою дію в проміжок часу від 2 до 10 діб, незалежно від віку відновлюючи порушене синтезування тиреоїдного гормону в щитовидці.

Склад і форма випуску

Основна активна речовина: калію йодид.

Вхідні до складу препарату допоміжні речовини: лактоза, целюлоза, кремнію діоксид, натрію тіосульфат, магнію карбонат, натрію тіосульфат.

Випускається у формі таблеток, у дозі по 0,1 або 0,2 мг калію йодиду (100 або 200 мкг).

Свідчення

Даний лікарський препарат застосовується для попередження і лікування утворення зоба внаслідок нестачі йоду в організмі (дефіциту йоду). Зоб зазвичай зменшується або зникає через 3-6 місяців після прийому препаратів йоду.

Також показаний для лікування дифузного еутиреоїдного ендемічного зобу у новонароджених, дітей, підлітків і дорослих пацієнтів.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Також протипоказаний при:

- гіпертиреозі;

- токсичній аденомі;

- токсичних пухлинах щитоподібної залози;

- герпетиформном дерматиті Дюринга;

- туберкульозі легенів;

- геморагічному діатезі.

Може застосовуватися з перших днів життя.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Цей препарат застосовується при лікуванні вагітних жінок, при призначенні лікаря.

Якщо необхідно проводити прийом препарату у період грудного годування, то слід проявити обережність, щоб не перевищити рекомендовану лікарем дозування.

Спосіб застосування та дози

Препарат приймають перорально, 1 раз на добу, бажано в один і той же час після прийому їжі (або запивати молоком або соком).

Дозування залежить від конкретного змісту йоду в організмі людини, що можливо виявити при лабораторних дослідженнях.

Зазвичай дорослі приймають по 0,1-0,2 мг калію йодиду на добу (100-200 мкг). У деяких випадках потрібне дозування від 0,3 до 0,5 мг калію йодиду на добу.

Новонародженим зазвичай достатньо від 0,05-0,1 мг (50-100 мкг) калію йодиду на добу. Зоб у новонароджених зазвичай розсмоктується протягом 2-4 тижнів.

Більш точні дозування призначаються лікарем-ендокринологом, в залежності від вмісту йоду в організмі і стану щитовидної залози.

Тривалість лікування може бути 3-6 місяців. В цілях профілактики можливий довічний прийом препаратів калію йодиду.

Передозування

При передозуванні можуть виникнути такі симптоми, як:

- нудота, блювання (у блювотних маса помітні компоненти синього кольору);

- біль у животі, діарея;

- слизові оболонки забарвлюються в коричневий колір;

- стеноз стравоходу, дегідратація, шок;

- симптоми йодизму.

Лікування – негайна відміна прийому препаратів йоду. Необхідно промивання шлунка, прийом ентеросорбентів, протишокова терапія (при необхідності).

Рекомендовано застосування гемодіалізу.

Побічні ефекти

Якщо не перевищувати дозування, то виникнення побічних ефектів малоймовірне.

Можливі побічні ефекти (при тривалому прийомі більш 300 мкг на добу):

- гіпертиреоз;

- зоб, гіпотиреоз (при тривалому прийомі 1 мг калію йодиду в добу);

- «йодний» риніт, «йодний» дерматит, «йодна» пропасниця, «йодні» вугри.

- еозинофілія.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – до 3 років.

Температура зберігання не повинна перевищувати 25°С.