Препарат Эрмуцин відноситься до групи муколітиків, має антибактеріальну, протизапальну і антиадгезивным дією. Ефективно зменшують еластичність і в'язкість слизу, в результаті препарат допомагає очистити дихальні шляхи від секрету і підвищує вплив мукоциліарного механізму в процесі видалення слизисто-гнійних виділень і слизу з нижніх і верхніх дихальних шляхів.

Як результат антибактеріального ефекту, значно знижується ризик бактеріальної суперінфекції і зменшується бактеріальна колонізація дихальних шляхів. Эрмуцин запобігає ураження, які були викликані смогом або тютюновим димом.

Эрдостеин, який входить до складу препарату, збільшує його концентрацію в бронхіальному секреті, у результаті чого терапевтичну дію при одночасному застосуванні цього засобу з антибіотиками буде набагато швидше в порівнянні з терапевтичним ефектом монотерапії антибіотиками.

Склад і форма випуску

Препарат Эрмуцин виробляють у вигляді твердих желатинових капсул з зеленою кришечкою та жовтим корпусом, всередині яких міститься порошок від білого до практично білого кольору.

Основним елементом препарату в складі позначений эрдостеин 300 мг, у якості додаткових речовин є: повідон, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат. Оболонка містить желатин, заліза оксид жовтий, титану діоксид, індиго.

Свідчення

Препарат Эрмуцин застосовують для лікування гострих і хронічних захворювань дихальних шляхів (бронхіт, синусит, риніт, ларингофарингит) з утворенням в'язкого мокротиння, для пом'якшення відхаркування бронхіального секрету і зменшення в'язкості. Також при пневмонії, хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ), бронхіальній астмі з утрудненням відходження мокротиння, бронхоектатичної хвороби. Препарат Эрмуцин показаний для профілактики ускладнень і рецидивів ателектазу легенів та пневмонії, після хірургічних операцій і в якості супутньої терапії з антибіотиками при бактеріальних інфекціях дихальних шляхів.

Протипоказання

Препарат Эрмуцин має ряд протипоказань для застосування: наявність у пацієнта непереносимості до компонентів, які входять до складу препарату, порушення функціональної діяльності печінки, ниркова недостатність (коли кліренс креатиніну < 25 мл/хв), гомоцистеинурия, виразкова хвороба в активній фазі.

Також препарат протипоказаний дітям віком молодше 18 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Эрмуцин протипоказаний у I триместрі вагітності та під час годування груддю.

Спосіб застосування та дози

Препарат Эрмуцин призначають та застосовують по 1 капсулі 2-3 рази на день. Тривалість терапії становить 10 днів, якщо протягом 5 днів лікування препарат не дав позитивних результатів або ж настало погіршення, в такому випадку потрібно звернутися до свого лікаря.

Желатинові капсули мають призначення для безпосереднього прийому всередину.

Передозування

Випадків інтоксикації препаратом не спостерігалося.

Побічні ефекти

Препарат Эрмуцин добре переносимо пацієнтами і практично не викликає побічних ефектів. У дуже рідких випадках можливі: печія, діарея, нудота, відчуття болю і печіння в шлунку, головний біль, алергічні реакції на складові компоненти препарату (кропив'янка, почервоніння шкіри). Також прийом Эрмуцина на початку лікування може викликати зміна або втрата смакової чутливості.

Умови і терміни зберігання

Умови зберігання препарату Эрмуцин: недоступність дітям, кімнатна температура не вище + 25°C. Термін придатності препарату становить 5 років. Відпуск з аптек тільки за рецептом лікаря.