Володіє високими бактеріостатичними властивостями. Активна речовина препарату доксициклін, являє собою напівсинтетичне протимікробний засіб, який належить до групи тетрациклінів. Механізм дії лікарського засобу заснований на його здатності гальмувати в клітинах, чутливих до нього мікроорганізмів синтез білків.

Доксициклін демонструє високу активність відносно грампозитивних і грамнегативних штамів мікроорганізмів, включаючи деякі метицилінрезистентні штами, такі як Staphyllococcus aureus. Крім цього, препарат чинить згубний вплив на Chlаmіdia trachоmatis, Escherichia spp., Mycоplasma һоміпіѕ, Mycоplasma рпеимопіае і Ureaplаsma ureаlvticum.

Склад і форма випуску

Виробляється у вигляді капсул, що містять по 100мг і 200 мг активної речовини. Основний діючий інгредієнт – доксициклін.

Свідчення

Доксибене використовується в лікуванні висипного тифу, кліщового поворотного тифу, епідемічного поворотного тифу, везикулезного риккетсиоза, інфекційних уражень дихальних шляхів, орнитозов, бактеріальних кон'юнктивітів, ранній стадії хвороби Лайма, бруцельоза, чуми, туляремії, сибірської виразки.

Крім цього, препарат використовують в отоларингологічній, урологічній, гінекологічній та венерологической практиці.

В якості альтернативного засобу препарат може застосовуватися в терапії актиномікозу, викликаного Actinоmyces, сифілісу, лістеріозу та ангіни Симоновского-Плаута-Венсана.

Протипоказання

Доксибене не призначається при гіперчутливості до доксицикліну, виражених порушеннях функції печінки, дисфункції нирок в терапії дітей до 8 років. Його не призначають хворим з аритмією, а також тим пацієнтам, які систематично піддаються надмірному впливу ультрафіолету.

Доксибене необхідно з обережністю призначати хворим, які керують транспортними засобами або потенційно небезпечними механізмами.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Використання Доксибене в терапії вагітних виправдано тільки за життєво важливими показаннями, так як його прийом може викликати порушення формування скелету та зубів плода.

Доксициклін проникає в грудне молоко, що не дозволяє поєднувати його прийом з лактацією.

Спосіб застосування та дози

Доксибене не рекомендується приймати перед відходом до сну і запивати молоком або молочними продуктами.

Дорослим пацієнти з масою тіла більше 70 кг, приймають по 200 мг доксицикліну один раз на добу протягом усього лікування. При необхідності добову дозу можна розділити на два прийоми.

Дорослі хворі і підлітки з масою тіла від 50 до 70 кг, приймають у перший день лікування-по 200 мг доксицикліну, після переходять на прийом препарату по 100 мг раз на добу.

Передозування

При передозуванні Доксибене у хворих спостерігається розвиток порушення роботи печінки і шлунково-кишкового тракту.

Для усунення інтоксикації хворим слід забезпечити промивання шлунка та відповідне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Тахікардія, анемія, порушення коагуляції, парестезії, підвищення внутрішньочерепного тиску, генералізовані судоми, надмірна збудливість, диспепсичні розлади, зміна кольору зубної емалі, глосит, алергічні реакції, біль у м'язах і суглобах, вагінальний та оральний кандидоз і гіпертрихоз.

Умови і терміни зберігання

Доксициклін повинен зберігатися в сухому темному місці. При дотриманні основних умов препарат зберігає фармакологічні властивості протягом 3 років.