Склад і форма випуску

Діюча речовина - ампіцилін. Надходить у продаж у формі таблеток (по 250 мг), а також у формі гранул для виробництва суспензії.

Свідчення

Ампіциліну тригідрат зазвичай призначають для лікування запальних процесів у дихальних шляхах – пневмонії, бронхіті, фарингіті, також застосовується в урології, а саме, для лікування пієлонефриту (запаленні тканин нирок), циститі, простатиті (запальний процес у передміхуровій залозі). Ефективний у боротьбі з кишковими інфекціями, зокрема, з дизентерією, сальмонельозом, ентероколітом, а також з септичним ендокардитом, менінгіт (запалення оболонки мозку) пикою, тощо.

Ампицилина тригідрат є антибіотиком з групи пеніцилінів, отриманих напівсинтетичним способом. Бактерицидний антибактеріальний препарат. Не може протидіяти пенициллинобразующим штамів збудників.

Протипоказання

Не призначають при непереносимості антибіотиків ампіциллінового ряду, в тому числі алергії на пеніциліни, цефалоспорини, карбапенемы. Також протипоказаний при діагностуванні у пацієнта інфекційного мононуклеозу, лімфолейкоз, проблем з функцією печінки, коліті внаслідок прийому антибіотиків, дітям до 1 міс. Слід виявляти обережність при лікуванні пацієнтів з бронхіальною астмою, сінною лихоманкою, нирковою недостатністю, схильності до кровотеч.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Заборонено застосовувати.

Спосіб застосування та дози

Ампіциліну тригідрат приймають перорально, незалежно від прийому їжі. За один прийом зазвичай приймається по 2 таб. (500 міліграм = 0,5 грама). Крім дітей від 1 місяця, разова доза для яких становить з розрахунку 100 мг на 1 кг ваги. Протягом дня максимум можна прийняти до 3 грам. Добова доза зазвичай приймається в 4-6 прийомів.

Лікування Ампіциліну тригидратом може тривати від 5 днів до 3-х тижнів. 5 днів – при легкій формі, 10 днів при середній тяжкості перебігу захворювання, 2-3 тижня – при тяжкій або небезпеки хронічної форми хвороби.

Точне дозування і тривалість терапії визначає лікар.

Передозування

У разі передозування у пацієнта проявляється симптоматика інтоксикації центральної нервової системи, які особливо яскраво з'являються у хворих з нирковою недостатністю.

Можливі прояви нудоти, блювоти, діареї, зневоднення. Призначається промивання шлунка, прийом ентеросорбентів. Ефективно проведення гемодіалізу.

Побічні ефекти

При лікуванні Ампіциліну тригидратом можлива реакція організму у вигляді алергічних реакцій (свербіж, кропив'янка, риніти, ангіоневротичного набряку, артралгії, эозонофилии, висипу, еритеми, анафілактичного шоку.

Травна система реагує на дисбактеріоз, стоматит, ентероколітом, іншими диспепсичними розладами.

Можливі зміни якості показників крові, шкірні алергічні реакції, інші побічні ефекти.

Алергічні реакції: можливі свербіж та лущення шкіри, кропив'янка, риніт, кон'юнктивіт,

Умови і терміни зберігання

Препарат зберігається не більше 2 років при температурі до 25°С.