Це комбінований (містить два антибіотика-пеніциліну) антибактеріальний засіб, що має широкий діапазон активності. Діє бактерицидно – здатний зупиняти зростання, а також розмноження хвороботворних бактерій.

Склад і форма випуску

Активні речовини – ампіцилін (0,3335 г), оксацилін (0,1665 г).

Випускається дане ліки у вигляді порошку для приготування розчину (0,5 г/флакон).

Свідчення

Ліки застосовується при інфекціях, які викликані чутливими до нього мікроорганізмами. Ампіокс-Натрій 0,5 використовується при:

- інфекціях дихальних шляхів, ЛОР-органів (бронхіт, синусит, пневмонія, отит, фарингіт, тонзиліт);

- інфекційних гастроентеритах, викликані сальмонелами, шигелами, а також при паратифі, черевному тифі;

- інфекції жовчовивідних шляхів (холецистит, холангіт);

- бактеріальному ендокардиті;

- менінгіті;

- інфекції сечостатевої системи (пієлонефрит, уретрит, цистит);

- перитоніті;

- інфекції м'яких тканин і шкіри;

- септицемії.

Протипоказання

Не можна використовувати препарат Ампіокс-Натрій 0,5 при гіперчутливості до нього, інших бета-лактамних антибіотиків (пеніцилінів, цефалоспоринів, карбапенемів).

Не застосовують при тяжких порушеннях функції нирок і печінки, інфекційному мононуклеозі, ВІЛ-інфекції, лейкемії, а також при хворобах травного тракту, виникнення яких пов'язане з використанням антибіотиків.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

При вагітності може призначатися, тільки якщо очікувана користь для здоров'я матері перевищує потенційні ризики для плода.

Ампіцилін здатний проникати в грудне молоко. Тому при його застосуванні годування груддю необхідно припинити.

Спосіб застосування та дози

Дозу препарату і тривалість його застосування встановлює лікар індивідуально для кожного пацієнта, залежно від локалізації інфекції, тяжкості хвороби).

Перед початком застосування даного препарату у вигляді порошку кожному пацієнту обов'язково виконується шкірна проба на виявлення гіперчутливості до цього антибіотика.

Розчин для ін'єкцій слід готувати безпосередньо перед використанням. Готовий розчин необхідно використати одразу після його приготування. Даний препарат вводять внутрішньом'язово або внутрішньовенно (струминно або краплинно).

Рекомендована доза для дорослих пацієнтів становить 0,5 г чотири рази/добу. Добова доза – до 1-3 р. При важкій інфекції добову дозу допускається підвищити до 10 м і більше.

Новонародженим ліки зазвичай застосовується в добовій дозі 20-40 мг/кг, дітям інших вікових груп – 50-100 мг/кг Добову дозу слід вводити в чотири-шість прийомів з перервою в чотири-шість годин.

Передозування

При передозуванні можуть відзначатися такі явища, як головний біль, нудота, запаморочення, блювота, рідкий стілець, шкірний висип. При появі ознак передозування необхідно негайно скасувати цей препарат і провести пацієнту симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

На тлі застосування препарату Ампіокс-Натрій 0,5 можуть спостерігатися такі побічні явища: нудота, різні алергічні реакції (висипання, почервоніння (гіперемія), свербіж, кропив'янка тощо), болі в животі, діарея, сухість у роті, блювання, стоматит, головний біль, ентероколіт, запаморочення, тремор, оборотні порушення кровотворення (тромбоцитопенія, лейкопенія, гемолітична анемія), судоми, кандидоз (грибкові ураження).

Також у місці ін'єкції можливе виникнення місцевих побічних реакцій (включаючи набряк, гіперемію, свербіж у місці введення).

Умови і терміни зберігання

Зберігати Ампіокс-Натрій 0,5 не більше двох років при температурі нижче +25°С.