Це комбінований (містить два антибіотика-пеніциліну) антибактеріальний засіб, що має широкий діапазон активності.

Склад і форма випуску

Активні речовини – ампіцилін (125 мг), оксацилін (125 мг).

Випускається дане ліки у вигляді капсул.

Свідчення

Ліки застосовується при інфекціях, які викликані чутливими до нього мікроорганізмами. Ампіцилін-Оксацилін використовується при:

- інфекціях дихальних шляхів, ЛОР-органів (бронхіт, синусит, пневмонія, отит, фарингіт, тонзиліт);

- інфекційних гастроентеритах (запаленні шлунка і тонкої кишки), викликані сальмонелами, шигелами, а також при паратифі, черевному тифі;

- інфекції жовчовивідних шляхів (холецистит, холангіт);

- бактеріальному ендокардиті;

- менінгіті (запаленні мозкових оболонок);

- інфекції сечостатевої системи (пієлонефрит, уретрит, цистит);

- перитоніті (запаленні очеревини);

- інфекції м'яких тканин і шкіри;

- септицемії (зараження крові).

Протипоказання

Не можна використовувати препарат Ампіцилін-Оксацилін при гіперчутливості до нього та інших бета-лактамних антибіотиків (цефалоспоринів, пеніцилінів, карбапенемів).

Не застосовується при тяжких порушеннях функції нирок і печінки, інфекційному мононуклеозі, ВІЛ-інфекції, лейкемії, а також при хворобах травного тракту, виникнення яких пов'язане з використанням антибіотиків.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

При вагітності може призначатися, тільки якщо очікувана користь для матері перевищує потенційні ризики для плода.

Ампіцилін здатний проникати в грудне молоко. Тому при його застосуванні годування груддю необхідно припинити.

Спосіб застосування та дози

Дозу препарату і тривалість його застосування встановлює лікар кожному хворому індивідуально, залежно від локалізації інфекції, тяжкості хвороби).

Капсули Ампіцилін-Оксацилін застосовуються внутрішньо за півгодини до або через дві години після їжі. Тривалість застосування капсул може становити від п'яти днів до трьох тижнів і більше. Після того, як ознаки хвороби зникнуть, препарат слід приймати ще два-три дні.

Стандартна разова доза для дітей старше чотирнадцяти років і для дорослих становить 250-1000 мг кожні шість годин. Режим дозування встановлює лікар.

При інфекціях сечовивідних шляхів препарат застосовується по 500 мг кожні вісім годин. При інфекціях ЛОР-органів і дихальних шляхів – по 250 мг кожні шість годин.

Передозування

При передозуванні можуть відзначатися такі явища, як головний біль, нудота, запаморочення, блювота, рідкий стілець, шкірний висип. При появі симптомів передозування необхідно негайно скасувати цей препарат і провести пацієнту симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

На тлі застосування препарату Ампіцилін-Оксацилін можуть спостерігатися такі побічні явища: нудота, різні алергічні реакції (висипання, почервоніння (гіперемія), свербіж, кропив'янка тощо), болі в животі, діарея (і частий рідкий стілець), сухість у роті, блювання, стоматит (запальні процеси в ротовій порожнині), головний біль, ентероколіт (запалення тонкої кишки), запаморочення, тремор (тремтіння), оборотні порушення кровотворення (тромбоцитопенія, лейкопенія, гемолітична анемія), судоми, кандидоз (грибкові ураження).

Також у місці ін'єкції можливе виникнення місцевих побічних реакцій (включаючи набряк, гіперемію, свербіж у місці введення).

Умови і терміни зберігання

Зберігати Ампіцилін-Оксацилін не більше 2 років при температурі 15-25°С. Необхідно забезпечити безпеку дітей, обмеживши їх доступ до ліків.