Склад і форма випуску

Бензилпеніциліну натрієва сіль, проводиться в двох формах випуску – порошок для ін'єкцій і приготування розчинів, а також у вигляді мазі для зовнішнього застосування використання.

Свідчення

Призначають для лікування абсцесів, а також гнійних інфекцій різних органів всіляких видів тканин і оболонок, у тому числі остеомієлітах, циститах, менінгітах, успішно лікує сифіліс, всілякі захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів, статевих органів (ефективно застосовується в гінекології). Успішно бореться з септицемією, пикою, ендокардитом, і навіть сибірською виразкою.

Протипоказання

Заборонений до застосування хворим, які страждають від непереносимості пеніциліну, сінної лихоманки, хворим на бронхіальну астму, епілепсію (остання – ризик нападів існує при ендолюмбальному введенні).

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Немає даних, що свідчать про повну безпеку застосування вагітним. На період лактації грудне годування слід припинити.

Спосіб застосування та дози

Бензилпеніциліну натрієва сольиспользуется для підшкірного, ендолюмбального, интравитреального, субконъюнктивального, внутрішньом'язового та внутрішньовенного введення. При внутрішньом'язовому введенні вводиться від 2 до 12 млн одиниць на добу. При пневмонії від 8 до 12 млн одиниць на добу, для лікування ендокардиту, менінгіту - від 18 до 24 млн одиниць на добу. Добова доза розбивається на 4-6 уколов протягом дня.

При лікуванні хвороб нижніх дихальних шляхів Бензилпеніциліну натрієву сіль вводять у вигляді аерозолів (по 100 тис. одиниць за 1 уприскування або для приготування інгаляцій), при лікуванні очних інфекцій – у вигляді крапель (1-2 краплі в кон'юнктивальний мішок 6-8 разів на день), для лікування гнійного інфікування вуха і носа закопують розчином Бензилпеніциліну натрієвої солі, з розрахунку 10-100 тис. одиниць на 1 мілілітр розчину.

Зазвичай тривалість курсу лікування становить тиждень, іноді – 10 днів. При важко піддаються лікуванню сепсисах лікування може тривати до 2 місяців. Якщо через 5 днів застосування не помітний позитивний ефект, лікування Бензилпеніциліну натрієвої сіллю слід відмінити і призначити інший препарат.

Передозування

Передозування натрієвою сіллю Бензилпеніциліну виявляється в прояві судом, порушення свідомості. Якщо є такі симптоми, лікування цим лікарським засобом слід негайно відмінити і призначити симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Найчастіше введення Бензилпеніциліну натрієвої солі викликає алергічні реакції у вигляді кропив'янки, висипів, в тому числі на слизовій, спостерігаються ознаки эозонофилии, спостерігалися випадки ангіоневротичного набряку, анафілаксії, аж до смертельного результату.

Призначається симптоматичне лікування.

У разі ендолюмбального введення можливі явища інтоксикації у вигляді нудоти, блювоти, підвищеної збудливості, симптоми менінгіту без менінгіту.

Умови і терміни зберігання

Бензилпеніциліну натрієва сіль здатна зберігати свої лікувальні властивості строком до 3 років, при дотриманні умов зберігання – поза прямого попадання сонячних променів і температурі навколишнього середовища не вище +20°С.