Це антибактеріальний препарат пеніцилінової групи. Його провідний компонент Феноксиметилпеніцилін (Penicillin V, phenoxymethylpenicillin) – антибіотик (b-лактамний). Як і багато антибіотики цієї групи схильний до деградаційних процесів під впливом b-лактамаз. Penicillin V негативно впливає на здатність поділу і розмноження патогенних мікроорганізмів, пригнічує їх активність. Особливо ефективний при зараженні організму такими бактеріями, як стрептококи (А, С, G, H, L, M груп), пневмококи, стафілококи (не резистентні до пеніциліну), протеобактерии, эризипелоиды, пептококи, клостридії та ін Ліки має здатність проходити через гематоплацентарний бар'єр, виявляється в грудному молоці, у всіх органах, тканинах і слизових оболонках організму. В ШКТ не піддається розщепленню під дією шлункового соку. Висока концентрація речовини в крові відмічається приблизно через годину після застосування. Взаємозв'язок з білками плазми на рівні 55%. Виводиться основна частина у незміненому вигляді з сечею і решта з жовчю.

Форма випуску, склад

Ліки випускається в різних формах:

- таблетки 0,25 г phenoxymethylpenicillin в складі, в кол-ве 12 шт. в пачці;

- таблетки з 0,5 млн. од., 1,0 млн. од., 1,5 млн. од., phenoxymethylpenicillin, у складі, в кол-ве 12 і 30 шт. в пачці;

- розчинні гранули з - 0,4 млн. од. phenoxymethylpenicillin benzathine в одній мірній ложці, в ємності 60 мл;

- сироп з 0,75 млн. од. phenoxymethylpenicillin benzathine в 5 мл, в ємності 60 і 120 мл;

- сироп 750 з 0,75 млн. од. henoxymethylpenicillin в 5 мл, в ємності 60 мл

- краплі для перорального застосування з 0,15 млн. од. phenoxymethylpenicillin benzathine в 1 мл, в ємності 25 мл

Показання до застосування

Цей засіб використовується в терапії при таких захворюваннях: бронхіт, запалення легенів; синусит; фарингіт; тонзиліт; середній отит; бешихове запалення шкіри; піодермія (гнійне запалення шкіри); фурункульоз; імпетиго; абсцес; еритема; флегмона; бактеріальний ендокардит (у комплексі).

Протипоказання

Препарат протипоказаний при індивідуальній непереносимості або підвищеної сенситивности до засобів з пеніцилінової групи, а також при збоях в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту (хронічні захворювання, що супроводжуються блювотою і проносом).

Період вагітності і грудного вигодовування

У крайніх випадках, в разі гострої потреби, коли ризик оправдываемый, застосування препарату можливо. Годування груддю слід тимчасово припинити на час застосування засобу.

Спосіб застосування

Дозування, лікарську форму та тривалість лікування визначається кваліфікованим спеціалістом, який враховує тяжкість перебігу захворювання, а також ступінь чутливості мікроорганізмів до феноксиметилпенициллину.

При застосуванні таблетки по 0,25 г, всередину:

дитячий вік від 1 до 6 років: по 0,25 г 3 р. на добу;

дитячий вік від 6 до 12 років: по 0,5 г 3 р. на добу;

з 12 років і старше: по 0,5 г 3-4 р. на добу, при легкому і середньому перебігу хвороби. У важких випадках дорослим - по 0,75 г препарату 3-4 р. на добу.

Для запобігання рецидивів та ускладнень хвороби, при малій хореї - по 0,5 г, 2 р. на добу. У випадках попередження ендокардиту, а також після хірургічних операцій, дітям масою тіла менше 30 кг - 1 г за годину до операції.

Діти з вагою понад 30 кг, а також дорослим: по 2 г за годину до операції і по 0,5 г з інтервалом у 6 годин після операції, протягом 2 днів.

У вигляді таблеток по 0,5, 1,0, 1,5 млн. од.:

Діти: по 0,5 млн. од., 3-4 р. на добу.

Дорослі і діти з вагою понад 30 кг: по 1,0-1,5 млн. од., 3-4 р. на добу.

Суспензія:

Дитячий вік 3 місяці - 3 роки: по 0,2 млн. од., 3-4 р. на добу;

Дитячий вік 3 - 6 років: по 0,4 млн. од., 3-4 р. на добу;

6 років і старше: по 0,4-0,8 млн. од., 3-4 р. на добу.

Сироп:

Дитячий вік 1 - 6 років: по 0,375 млн. од., 3 р. на добу;

Дитячий вік 6 – 12 років: по 0,75 млн. од., 3 р. на добу.

Якщо захворювання викликані стрептококами, терапія препаратом повинна тривати більше 10 днів.

Передозування

Випадки інтоксикації препаратом при перевищенні рекомендованих доз не відомі. Цілком можливим є посилення побічних ефектів.

Побічні реакції

При застосуванні лікарського препарату можуть проявлятися: болі в животі; блювання; проноси; блювання; важкість у шлунку, нудота, стоматит, запалення язика (глосит); зміна показників крові; набряклість; шкірний висип; анафілактичний шок.

Умови зберігання

Засіб слід зберігати при температурі 25 градусів, подалі від дітей і сонячного світла.