Склад і форма випуску

Діюча речовина – цефазолін. Проводиться у формі порошку-лиофилизата жовтуватого кольору, для приготування ін'єкцій.

Свідчення

Антибіотик, активний щодо широкого спектра мікроорганізмів. Призначають для лікування пневмоній, абсцесів легень, эмфизем, емпієми плеври, бронхітів (у т. ч. тяжких форм в гострій стадії). Ефективний в лікуванні інфекційних захворювань шкіри, опорно-рухового апарату, м'яких тканин, сечовивідних шляхів, перитоніт, ендокардиту, септицемії, остеомієліту, а також ранових і опікових інфекцій.

Виявляє активність відносно широкого спектра патологічних мікроорганізмів, у тому числі стафілококів, пневмококів, ентеробактерій, інших.

Слід враховувати, що препарат неефективний відносно грампозитивних штамів протея, також не впливає на вірусні, найпростіші мікроорганізми, мікози, рикетсії. Володіє властивістю, як і препарати пеніцилінової групи, пригнічувати синтезування клітинних стінок бактерій.

Протипоказання

Не застосовується для лікування пацієнтів з підвищеною чутливістю до антибіотиків цефалоспоринового ряду, а також недоношених дітей і дітей, яким ще не виповнилося 30 днів від народження.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Вагітність є протипоказанням до застосування цефазоліну, крім випадків, коли мова йде про життя пацієнтки. Глибоких досліджень на вагітних не проводилося, т. к. на вагітних вони не проводяться в принципі.

Спосіб застосування та дози

Вводиться ін'єкційно – внутрішньом'язово або внутрішньовенно (як струминно, так і крапельно). Порошок з 1 ампули розводять у 4-5 мл розчину для ін'єкцій, слід ввести глибоко в м'яз. Для струминного введення беруть удвічі більшу кількість розчину – до 10 мл, для внутрішньовенного краплинного введення – 1-2 ампули розводять у 100-250 мл розчину, які вводяться зі швидкістю 30 хвилин (близько 60 крапель/хвилину).

У середньому, в залежності від тяжкості перебігу хвороби, індивідуальній чутливості до цефазоліну іншим чинникам, добова доза становить від 1 до 4 грам. Разова доза – від 0,25-0,5 г кожні 8 годин (при грампозитивних інфекціях) або по 0,5-1 граму кожні 12 годин (при інфекціях дихальних шляхів). При хворобах, що спричинені грамнегативними організмами – по 0,5-1 граму кожні 6-8 годин.

Максимальна дозування при тяжких інфекціях (перитоніті, деструктивної пневмонії, гострі ускладнені урологічні інфекційні захворювання, інш.) – до 6 грам на день, при цьому разову дозу вводять через короткі проміжки в 6-8 годин.

Дитяча дозування розраховується з розрахунку від 20 до 50 міліграма на 1 кг ваги, в залежності від ваги тіла і тяжкості захворювання. При особливо важких випадках – до 100 міліграма на 1 кг.

При захворюваннях нирок дозу допустимо знизити до приблизно від 25 до 60% від звичайного дозування по кожній з перерахованих нозологій.

Забороняється змішувати в одному шприці цефазолін та інші антибіотики.

Тривалість курсу терапії при неускладнених інфекціях зазвичай від 5 до 14 днів. При поліпшенні стану пацієнта збільшується інтервал між прийомами, знижується дозування. Дозу і курс лікування корегує лікар.

Передозування

Великі дози введення (що перевищують рекомендовані) може викликати парестезії, головний біль, при хворобах нирок - нейротоксичні реакції, підвищений ризик виникнення судом, блювоту, тахікардію.

Показаний гемодіаліз.

Побічні ефекти

Можуть виникнути реакції гіперчутливості (свербіж на шкірі, эозонофилия), підвищення печінкових амінотрансфераз. При захворюваннях нирок, які не були виявлені раніше, можливі прояви нефротоксичності.

При тривалому лікуванні може виникнути дисбактеріоз, суперінфекція, розвинутися резистентність до препарату.

Внутрішньом'язове введення зазвичай супроводжується больовими відчуттями середньої тяжкості. Внутрішньовенне введення може привести до флебитам (запалення вен).

Умови і терміни зберігання

Зберігається до 3 років при температурі від +15 до +25°С.