Альфацет – це лікарський засіб, який має антибактеріальну та бактерицидною дією. Використовують для лікування інфекцій верхніх і нижніх відділів дихальних шляхів, а також при захворюваннях горла, вух та носа.

Форма випуску, склад

Медикаментозне засіб Альфацет виробляють у вигляді капсул, які містять основний компонент цефаклор по 250 або 500 мг.

В одній картонній упаковці 2 блістери по 8 штук.

Показання до застосування

Альфацет застосовують при запальних захворюваннях середнього вуха; при запаленнях сечового міхура; при запаленнях легенів.

Також для лікування: запалень слизової оболонки і лімфоїдної тканини глотки; стафілококового ураження шкіри у вигляді ожогоподобных бульбашок; запальних уражень скелетної мускулатури; хвороби кістково-м'язової системи та сполучної тканини; інфекцій сечовивідних шляхів.

Протипоказання

Альфацет не використовують при високій гіперчутливості та непереносимості до компонентів препарату. Також при порушенні роботи нирок. Препарат не використовують для дітей молодше 6 років і людям, які керують небезпечними механізмами і займаються водінням транспорту.

Період вагітності і грудного вигодовування

При вагітності приймати препарат тільки за рекомендацією лікаря. Під час годування груддю таблетки не використовувати, так як це може зашкодити дитині.

Спосіб застосування

Таблетки Альфацет приймають всередину. Доза для дорослих становить по 4 таблетки на добу, для дітей по 2 таблетки на добу.

Перед застосуванням антибіотика потрібно проконсультуватися з лікарем.

Передозування

При передозуванні препаратом у хворого може виникнути нудота, блювання, діарея. В такому випадку необхідно випити активоване вугілля.

Побічні реакції

При лікуванні препаратом Альфацет у пацієнта можуть виникнути побічні реакції з боку:

сечостатевої системи: запалення піхви;

органів кровотворення: зниження гемоглобіну, зниження кількості лейкоцитів у крові, зниження числа нейтрофілів в крові, агранулоцитоз, кровотечі, зниження кількості тромбоцитів;

нервової системи: тривожність, збудження, безсоння, запаморочення, галюцинації, нервово-психічна слабкість;

травної системи: діарея, запори, зниження апетиту, гепатит, біль у животі;

сечовидільної системи: запальний процес у нирках, порушення функції нирок, порушення сечовипускання, висока сечовипускання вночі (ніктурія);

алергічні реакції: свербіж, шкірний висип, кропив'янка, свербіж в області статевих органів, збільшення числа еозинофілів в периферичній крові, болі в суглобах, задишка, запалення слизової оболонки ока, почервоніння шкіри, дерматит, системна реакція гіперчутливості.

Також може спостерігатися підвищений вміст азоту і креатиніну в крові, збільшення кількості білірубіну в сироватці крові. Крім цього можуть проявлятися інфекційні захворювання шкіри, слизових оболонок і внутрішніх органів.

Умови зберігання

При зберіганні препарату Альфацет температура не повинна бути вище +25°С.

Зберігається даний препарат 2 роки, в сухому, захищеному від світла місці.

Не використовувати після закінчення терміну придатності.

Продається в аптеках без рецепта.