Склад і форма випуску

Діюча речовина – цефтазидим, також має допоміжний компонент у вигляді натрію карбонату. Проводиться у формі порошку для ін'єкцій, у дозуванні 500, 1 тис. і 2 тис. міліграм.

Свідчення

Антибіотик III-го покоління, який застосовують для лікування запальних і інфекційних процесів, які викликані мікроорганізмами, чутливими до цього препарату. Призначають у разі лікування менінгіту, маститу, бронхіту, мастоидита, холециститу, хронічного бронхіту, пневмонії, артриту. Ефективний при лікуванні трофічних виразок, інфікованих ран, септицемий, флегмон, синуситів, бурситів, простатиту, заочеревинних абсцесів, циститів, пики, отиту, холангіту, перитоніту, дівертікуліта, уретриту.

Застосовують для лікування остеомієліту, ентероколіту, абсцесу нирки, інфекцій при муковісцидозі, тяжких форм гнійно-септичних станів, пієлонефриту, гонореї, інфекцій, спричинених синьогнійною паличкою.

Найбільш активний антибіотик своєї групи. Використовується для лікування тяжких інфекцій у випадках, коли її збудник ще не виявлено. Рекомендований для лікування нозокомиальных інфекцій. Бактерицидна дія реалізується завдяки властивості препарату порушувати синтетичні процеси утворення компонентів клітинних мембран. Це викликає порушення стабільності мембран, і потім, внаслідок метаболічних процесів, в підсумку призводить до смерті клітини бактерії. Молекула даного антибіотика володіє стійкістю до дії бета-лактамазных молекул.

Активний відносно гемофільної палички, нейсерии, цитробактерий, ентеробактерій, кишкової палички, клебсиелл, морганелл, протей, провиденций, серратий, ацинетобактерий, сальмонел, шигел, гемофілюс параинфлюэнции, йерсиний, микрококкусов, стрептококів, у тому числі золотистих стафілококів, стрептококів, гемолітичного стрептокока групи А, бактериоидов, клостридій, пептококков, пептострептококков, пропиоибактерий. Виявляють стійкість і, як наслідок, не піддаються лікуванню цефтазидимом метицилінрезистентні штами золотистого стафілокока, хламідії, клостридії дифисиле, ентерококи, лістерії, стрептококкус фекалис, бактериоды фрагилис, стафилококкус эпидермалис.

Протипоказання

Не застосовують у разі, якщо виявлена гіперчутливість до антибіотиків цефалоспориновой групи, до отрой відноситься і цефтазидим. Проявляють обережність у випадку ниркової недостатності, коліту, хвороб новонароджених.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не рекомендується застосовувати для лікування вагітних, особливо у першому триместрі. Бажано знайти препарату більш безпечну заміну. Також не застосовують при лікуванні годуючих матерів.

Спосіб застосування та дози

Розчин вводиться як внутрішньом'язово, так і внутрішньовенно (струминно і крапельно). Внутрішньовенне з струминне введення проводиться вкрай повільно, протягом не менше 5 хвилин. При введенні за допомогою крапельниці – протягом 1 години. Середня доза для дорослих – 1-2 тис. мг 2-3 рази на день, при тяжкому перебігу хвороби – до 6 тисяч.

При лікуванні захворювань легкого та середньої тяжкості вводять 1-2 тис., розділивши застосування на 2 процедури. При хворих нирках допустиме введення 500 мг в день.

Дитяча доза для дітей у віці від 2 міс. і старше вводиться з розрахунку від 50 до 100 мг на 1 кг ваги. У віці до 2 місяців дозування становить 25-5 - мг на 1 кг в день.

Передозування

Передозування препаратом викликає головний біль, парестезії, судоми, запаморочення. В цьому випадку призначають спазмалгетики, інші протисудомні препарати. Якщо у пацієнта спостерігалася ниркова недостатність, буде ефективно проведення гемодіалізу, перитонеального діалізу.

Побічні ефекти

Даний фармпрепарат може викликати деякі побічні ефекти. Зокрема, можливі головний біль, лейкопенія, нейтропенія, агранулоцитоз, кандикомикозы, токсична нефропатія, геморагії, лихоманка, напади епілепсії, розлади шлунка – нудота, рідкий стілець, енцефалопатія, парестезії, холестаз, флебіт, тромбофлебіт, біль у місці ін'єкції препарату при внутрішньом'язовому введенні. Можливі алергічні реакції – ангіоневротичний набряк, анафілаксія, шкірний висип.

Умови і терміни зберігання

Зберігають терміном до 2 років при температурі, що не перевищує 25°С.