Склад і форма випуску

Основна діюча речовина – спіраміцин, додаткові компоненти. Випускається в таблетках у дозі 1,5 і 3 млн МО, а також у вигляді лиофилизата, готового для приготування ін'єкцій.

Свідчення

Є антибіотиком-макролидом, що володіє ефектом бактериостатика. Призначають для лікування інфекцій і запальних процесів верхніх і нижніх дихальних шляхів, спричинені чутливими до нього бактеріями (стрептококами, менінгококами, менінгококами, лептоспирами, кампилобактерами, золотистим стафілококом, уреаплазмою), а також помірно чутливими до спирамицину бактеріями: холерному вибриону, бактероидам.

Слід зазначити нечутливість до нього бактерій псевдомонаса, ентеробактерій, а також метициллинрезистентных стафілококів. Активний відносно пневмоній, викликаних атиповими мікроорганізмами.

Застосовують для лікування захворювань шкірних покривів (пики, абсцесів, флегмонов), венеричних захворювань (хламідіозу, токсоплазмозу, сифілісу, гонореї), також захворювань, викликаних негонококковыми інфекціями, і яким схильна сечостатева система.

Протипоказання

Заборонений до застосування при алергічної реакції організму на один з компонентів препарату. Також не застосовується у разі, якщо пацієнт страждає від тяжких захворювань печінки.

Ровамицин не комбінується, тобто не застосовується одночасно з лікарськими засобами, що спричиняють тріпотіння або мерехтіння шлуночків міокарда, в тому числі деякими протиаритмічними препаратами. Також не сумісний з нейролептиками, недигидропиридиновыми блокаторами кальцієвих каналів, бета-адреноболкаторами, еритроміцином, сультопридом, цизапридом, винкамином, клондином.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не має протипоказань при призначенні вагітним жінкам або годуючим матерям.

Спосіб застосування та дози

У зв'язку з великою ефективністю препарату він не вимагає тривалого застосування. Зазвичай достатньо прийому протягом 5 днів для боротьби з досить сильними інфекціями. Зокрема, при застосуванні таблетованої форми призначається максимум по 3 млн МО від двох до трьох разів на день, при цьому добова доза не перевищує 9 мільйонів МО. Якщо необхідно застосувати даний препарат в цілях профілактики інфікування менінгітом, достатньо приймати по 3 млн двічі на день протягом п'яти днів. При важких стадіях перебігу хвороби застосовують у вигляді внутрішньовенних крапельних вливань, в дозі 1,5 мільйона МО тричі на день, в особливо важких випадках – по 3 млн. В подібній ситуації лікування може тривати від 7 до 10 днів.

Передозування

Передозування зазвичай викликає диспепсичні розлади, при інфузійному введенні можливі ускладнення роботи серцево-судинної системи, зокрема, подовжити інтервал Q–T. Рекомендується провести лікування симптоматики.

Побічні ефекти

Біль в епігастрії, реакції з боку ШЛУНКОВО-кишкового тракту у вигляді нудоти, блювання, іноді – алергічна реакція. Може розвинутися псевдомембранозний коліт, флебіт, гемолітична анемія, підвищитися рівень трансаміназ.

Умови і терміни зберігання

Термін зберігання лиофилизата - 1,5 років, таблеток – 3 роки (при температурі до 25°С). Розчин, приготовлений з ліофілізованого порошку, зберігається в холодильнику не більше 12 годин.