Основна речовина – азитроміцин, він входить до групи макролідів, відноситься до підкласу азалідів і має схожу хімічну структуру з еритроміцином.

Дія препарату базується на порушенні синтезу білка у клітинах бактерій. Азитроміцин зв'язується з 50S субодиницею РНК бактерії, що попереджає в них транслокацію пептидів без впливу на синтез полінуклеотидів.

До азитроміцину чутливістю володіють наступні види грампозитивних аеробних бактерій – це стрептококи групи Viridаns, Streptоcocci C, F, G, Streptоcoccus agalactiae; грамнегативні аеробні бактерії – Legiоnella pneumophila, Haemophilus parainfluenzae, Haemоphilus ducreyi, Bоrdetella pertussis, Haemоphilus influenzae, Neіsseriа допоггһоеае, Morаxella catarrhalis, а також такі мікроорганізми, як Chlаmidia trachоmatis, Chlаmydophila рпеимопіае, Ureaplаsma urealytiсum, Mycоplasma рпеимопіае.

Зетамакс малоефективний при захворюваннях, викликаних Pseudomоnas spp. і Enterоbacteriaceae.

Склад і форма випуску

Проводиться у формі гранул для приготування оральної суспензії. Гранули міститися у флаконах, у картонній пачці в комплексі з мірним ковпачком.

Один флакон препарату Зетамакс містить по 2,0 г азитроміцину.

Свідчення

Зетамакс призначають хворим, що потребують проведення антибактеріальної терапії при інфекційних захворюваннях, викликаних чутливою до азитроміцину флорою. Його використовують для лікування гострого бактеріального синуситу, рецидивів бактеріальних бронхітів, негоспітальної пневмонії, тонзилітів і фарингітів, спричинених Streptococcus pyogenes.

Протипоказання

Зетамакс не призначається хворим з гіперчутливістю до азитроміцину, препаратів групи макролідів, еритроміцину та кетолидным антибіотиків.

Суспензія Зетамакс не призначена для використання в педіатричній практиці.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не проводилося досліджень щодо безпечного використання Зетамакса у вагітних. Застосування азитроміцину у терапії жінок, що виношують дитину можливо лише в крайніх випадках.

Прийом Зетамакса не сумісні з грудним вигодовуванням.

Спосіб застосування та дози

Гранули Зетамакс використовуються для приготування суспензії. Готову суспензію вживають до прийому їжі.

Для приготування суспензії у флакон додають 60 мл води. Після додавання води флакон щільно закривають кришкою і ретельно струшують. Суспензія повинна мати однорідну консистенцію.

Вміст флакона приймають одноразово. Після розведення суспензія може зберігатися не більше 12 годин. Дорослі хворі приймаю одноразово по 2 г азитроміцину.

Після прийому суспензії можливе виникнення блювоти. Якщо блювота почалася протягом години після прийому засобу, то повторно приймають ще одну дозу препарату або призначають альтернативне лікарський засіб.

Передозування

При передозуванні азитроміцином у хворих спостерігається посилене формування побічних ефектів.

Лікування полягає у промиванні шлунка і призначення симптоматичної терапії.

Побічні ефекти

Кандидоз ротової порожнини, псевдомембранозний коліт, вагінальні інфекції, гемолітична анемія, анорексія, эпигастральные біль, підвищене газоутворення, диспепсичні явища, зміна кольору язика, порушення стільця, гастрит, блювання, панкреатит, гепатит, недостатність печінки, нервозність, головний біль, запаморочення, парестезії, безсоння, втрата свідомості, гіпестезія, аносмія, психомоторна гіперактивність, паросмія, агевзія, міастенія гравіс, глухота, погіршення зору, дзвін у вухах, шлуночкова аритмія, лабільність артеріального тиску, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, поліморфна еритема та алергічні реакції.

Умови і терміни зберігання

Зетамакс повинен зберігатися у флаконах в оригінальній упаковці, у місцях, недосяжних для дітей. Термін придатності гранул до розведення – 3 роки, після розведення – 12 годин.