Склад і форма випуску

Ципролет виготовляється у вигляді очних крапель, таблеток та розчину для інфузій. Діюча речовина – ципрофлоксацину гідрохлорид.

Свідчення

Ципролет використовується в терапії інфекційних захворювань органів дихання, сечостатевої системи, ЛОР-органів, органів черевної порожнини, кістково-м'язового апарату, шлунково-кишкового тракту, а також шкіри і м'яких тканин.

Препарат застосовується в гінекологічній практиці для лікування сальпінгітов, аднекситів, ендометритів, пельвиоперитонитов, абсцес малого тазу. Ципролет демонструє високу ефективність при лікуванні гонореї, а також її ректальної форми, його використовують в терапії уретральна та фарингеальной локалізації гонококової інфекції.

Препарат призначають у складі комплексного лікування таких важких інфекційних захворювань, як сепсис, бактеріємія та інфекційні захворювання у пацієнтів з недостатнім імунним статусом.

В офтальмології Ципролет використовують у лікуванні інфекційних захворювань очей та їх придатків, таких як блефарити, кон'юнктивіти, блефарокон'юнктивіти, бактеріальні виразки рогівки, хронічний мейбомиит. Крім цього, його застосовують для попередження розвитку гвнойно-запальних захворювань у післяопераційний і посттравматичний період.

Протипоказання

Ципролет не використовується в терапії при непереносимості ципрофлоксацину гідрохлориду та інших фторхінолонів.

Препарат у розчині для інфузій не використовується в терапії матерів, дітей віком до 15 років, вагітних.

В офтальмологічній практиці неприпустимо призначення препарату дітям молодше 12 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Безпека Ципролета в терапії годуючих та вагітних не встановлена, тому його призначення жінкам у цей період не допустимо.

Спосіб застосування та дози

Ципролет в таблетках в терапії дітей старше 15 років та дорослих призначають перорально незалежно від прийомів їжі. Дозу та тривалість лікування лікар підбирає індивідуально.

Якщо немає інших рекомендацій, то препарат приймають від 250 до 500 мг двічі на добу через кожні 12 годин. При необхідності доза може бути збільшена до 750 мг.

Ципролет в розчині для інфузій використовують для внутрішньовенного краплинного введення протягом 30 або 60 хвилин. Препарат призначають по 100 або 200 мг, від 1 до 2 разів на добу. Тривалість лікування залежить від результату бактеріологічних досліджень та тяжкості захворювання і може варіюватися від 7 до 14 днів. Якщо при внутрішньовенному введенні препарату спостерігається позитивна динаміка в перебігу захворювання, хворого можуть перевести на його пероральну форму.

Ципролет в очних краплях діти старше 12 років і дорослі отримують по 1 або 2 краплі препарату через кожні чотири години. В особливо складних випадках закапування очей проводять через кожну годину до стабілізації стану.

Передозування

При використанні Ципролета в краплях для очей передозування неможливе. При отруєнні пероральної або парентеральної формою хворому проводять симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

Прийом Ципролета може супроводжуватися появою у пацієнтів нудоти, блювоти, порушення смаку, зниженням артеріального тиску, порушенням серцевого ритму, підвищеною тривожністю, стомлюваністю, розривом сухожиль і розвитком суперінфекції.

Умови і терміни зберігання

Ципролет необхідно зберігати в не доступних для дітей місцях, захищених від світла, в оригінальній упаковці. Тривалість зберігання – 3 роки.