Це синтетичний антибіотик групи фторхінолонів. Його активний компонент порушує синтез бактеріальної ДНК шляхом пригнічення ферменту ДНК-гірази.

Склад і форма випуску

Діючий компонент: норфлоксацин.

Випускається Норфлогексал у формі таблеток (400 мг).

Свідчення

Норфлогексал застосовують у терапії гострих або хронічних (ускладнених або неускладнених) інфекційно-запальних захворювань нижніх/верхніх відділів сечовивідних шляхів (цистит, цистопієліт, пієліт, пієлонефрит). Показаний для профілактики інфекції, викликаної Грамнегативною флорою, у пацієнтів з ослабленою імунною системою і важкою формою нейтропенії.

Також застосовується для профілактики інфекцій сечовивідних шляхів при проведенні хірургічних втручань, урологічних лікувально-діагностичних процедур.

Протипоказання

Норфлогексал не застосовують:

- для лікування дітей молодше 15 років;

- для лікування вагітних і жінок у період лактації;

- при гіперчутливості до норфлоксацину, а також інших лікарських засобів, що належать до хінолонів.

При одночасному застосуванні даного ліки з препаратами, які мають виражену гіпотензивну дію (важливо враховувати, що таке поєднання лікарських засобів може спричинювати різке падіння артеріального тиску). Прийом з протиепілептичними засобами, може стати причиною виникнення у пацієнта епілептиформних припадків.

При спільному призначенні з барбітуратами, анестезуючими засобами необхідно постійно контролювати рівень артеріального тиску, частоту серцевих скорочень у хворого.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Застосування Норфлогексал під час вагітності можливе, якщо необхідність лікування матері значно перевищує можливу шкоду для плоду.

Невідомо, здатне чи ні активну речовину (норфлоксацин) проникати у грудне молоко, тому при його призначенні жінкам під час лактації годування груддю рекомендується припинити (на час терапії).

Спосіб застосування та дози

Норфлогексал застосовують внутрішньо.

Перед початком лікування рекомендується визначити ступінь чутливості до норфлоксацину мікрофлори, що викликала захворювання.

В якості стартової дози призначають 400 мг двічі на добу. Максимально допустима добова доза – 1500 мг. Тривалість лікування становить в середньому від 7 до 14 днів, однак при лікуванні тяжких інфекцій курс може бути продовжений.

При застосуванні препарату для терапії хворих, які перебувають на гемодіалізі, потрібна корекція дозування.

При застосуванні одночасно з антацидами може спостерігатися зниження інтенсивності всмоктування активної речовини. У зв'язку з цим Норфлогексал призначають за 1 — 2 години до або через 4 години після прийому антацидних лікарських засобів.

Передозування

Гостра інтоксикація внаслідок передозування супроводжується появою нудоти/блювоти, підвищеної сонливості, розвитком судомного синдрому.

Лікування: термінове промивання шлунка, призначення рясного пиття, адекватного підтримуючого та симптоматичного лікування.

Побічні ефекти

Можливі нудота, печія, підвищена стомлюваність, порушення сну, виражена дратівливість, головні болі, запаморочення, алергічні реакції.

Умови і терміни зберігання

Норфлогексал слід зберігати в сухому і захищеному від світла місці при температурі, що не перевищує 25 градусів Цельсія. Термін придатності – три роки. Батьки повинні забезпечити безпеку дітей, обмеживши їх доступ до ліків.