Склад і форма випуску

Норфлоксацин виготовляється у формі таблеток. Головний діючий компонент – норфлоксацин.

Свідчення

Норфлоксацин використовується в терапії гострих і хронічних ускладнених і неускладнених інфекційно-запальних захворювань нижніх відділів сечовивідних шляхів, таких як цистити, цістопіеліти, пієліти, пієлонефрити. Також препарат застосовується для профілактики інфекцій сечовивідних шляхів при проведенні хірургічного втручання та урологічних лікувально-діагностичних процедурах.

Крім цього, Норфлоксацин застосовують для лікування інфекційних захворювань, спричинених грамнегативними бактеріями у хворих, які страждають зниженим імунітетом або тяжкою формою нейтропенії.

Протипоказання

Норфлоксацин не використовується в терапії дітей віком до 15 років, вагітних і жінок на стадії лактації, його призначення протипоказане хворим, які страждають дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази та гіперчутливість до норфлоксацину, а також інших препаратів, що належать до хінолонів.

При одночасному введенні Норфлоксацину з препаратами, які мають виражену гіпотензивну дію необхідно пам'ятати про те, що таке поєднання лікарських засобів може спричинити різке зниження артеріального тиску. Крім цього, при спільному веденні Норфлоксацину з барбітуратами, анестезуючими речовинами необхідно постійно контролювати у хворого рівень артеріального тиску і частоту серцевих скорочень. Прийом Норфлоксацину з протиепілептичними засобами, може стати причиною розвитку у пацієнта епілептиформних припадків.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Застосування Норфлоксацину під час вагітності можливо тільки в тому випадку, якщо користь для здоров'я матері значно перевищує шкоду для плода.

У зв'язку з тим, що невідомо здатний чи ні норфлоксацин проникати у грудне молоко, при його призначенні жінкам на стадії лактації грудне вигодовування на час терапії рекомендується припинити.

Спосіб застосування та дози

Перед початком використання Норфлоксацину рекомендується визначити наскільки чутливою є до нього мікрофлори, що викликала захворювання. У стартовій дозі препарат призначають по 0,4 г двічі на добу. Найвища добова доза Норфлоксацину – 1,5 р. Тривалість лікування в середньому від 7 до 14 днів, при лікуванні тяжких інфекцій курс лікування може бути збільшений.

При використанні Норфлоксацину в терапії хворих перебувають на гемодіалізі потрібно проведення корекції дозування.

При сумісному застосуванні Норфлоксацину з антацидними засобами, спостерігається зниження інтенсивності його всмоктування. У зв'язку з цим Норфлоксацин призначають за 1 або 2 години до або через 4 години після прийому антацидів.

Передозування

Гостре передозування Норфлоксацином супроводжується розвитком у хворого нудоти, підвищеної сонливості, блювоти і судомного синдрому.

Лікування передозування ґрунтується на промиванні шлунка, призначенні хворому рясного пиття і адекватного симптоматичного лікування.

Побічні ефекти

Прийом Норфлоксацину може стати причиною розвитку у хворого нудоти, печії, підвищеної стомлюваності, порушення сну, вираженої дратівливості, головних болів, запаморочень і алергічних реакцій.

Умови і терміни зберігання

Норфлоксацин слід зберігати в недоступному для дітей, сухому та захищеному від світла місці. Термін придатності – 2 роки.