Склад і форма випуску

Таванік випускається у формі таблеток та розчину для інфузій. Основний діючий компонент препарату – левофлоксацин гемігідрат.

Свідчення

Основна діюча речовина Таваника левофлоксацин є фторхинолоновым похідним і володіє широким спектром дії протибактеріальних. Левофлоксацин блокує ферменти бактерій, які відповідають за суперспирализацию ДНК, що викликає в клітці мікроорганізму порушення синтезу РНК і ДНК і уповільнення синтезу білка, що тягне за собою зміну клітинних структур і загибель потогінного мікроорганізму. А це дозволяє використовувати Таванік для терапії інтраабдомінальних інфекцій, позалікарняних запалень легень, інфекційних захворювань бронхолегеневої системи, ЛОР - і сечостатевих органів, а також лікування септицемії, хламідіозу, туберкульозу, простатиту, мікоплазмозу, інфекційних уражень шкіри, підшкірної клітковини та м'яких тканин.

Протипоказання

Таванік не призначається, якщо є підвищена чутливість до діючої речовини та до інших хінолонів, також він протипоказаний при епілепсії, псевдопаралітичною міастенії, ураження сухожиль, викликаний прийомом фторхінолонів. Препарат не використовують для лікування тих, кому ще не виповнилося 18 років, а також жінок у період вагітності та лактації.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат не призначається для лікування вагітних, так як не з'ясовано його тератогенного впливу на плід. При лікуванні жінок на стадії лактації, вирішується питання про припинення годування.

Спосіб застосування та дози

Таванік в таблетках приймають внутрішньо, не розжовуючи і запиваючи великою кількістю води, якщо хворому важко ковтати таблетку цілою, то її можна розламати на дві частини по розділовій борозенці. Препарат вживають перед або після їжі, оскільки прийом їжі не знижує абсорбцію препарату. Таванік рекомендується приймати не менше за дві години до або через дві години після вживання антацидних засобів, у складі яких присутній алюміній, магній або солі заліза.

У зв'язку з тим, що біодоступність при прийомі левофлоксацину гемігідрату Таваника в таблетках досягає практично 100%, тому при переведенні пацієнта з парентерального на пероральний лікування необхідно продовжувати терапію препаратом у початковій дозі, яка використовувалася для внутрішньовенного введення.

Передозування

При значному перевищенні рекомендованої дози у хворого можуть виникнути блювота, судоми, порушення і втрата свідомості, а також эрозивное ураження слизової. При передозуванні Таваника показано симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Тривалий прийом Таваника може супроводжуватися розвитком небажаних побічних реакцій, таких як головний біль, запаморочення, різке зниження артеріального тиску (аж до ортостатичний колапс), тахікардія, гіпоглікемія, гострий гепатит, дисбактеріоз, підвищена тривожність, безсоння, депресія, галюцинації, судоми, сонливість, міастенія, сплутана свідомість, інтерстиціальний нефрит, запалення сухожиль, флебіт, васкуліт, фотосенсибілізація та синдром Стівенса-Джонсона.

Умови і терміни зберігання

Таванік зберігають у місці, недоступному для дітей при температурі близько 25 градусів, термін придатності 5 років.