Моксифлоксацин-Тева - це протимікробний препарат, який відноситься до фторхинолоновым антибіотиків. Препарат активний до анаеробним, атиповим, грамнегативних та грампозитивних бактерій. Має бактерицидний ефект, дія якого порушує синтез ДНК мікроорганізмів, що в кінцевому підсумку призводить до їх загибелі. Препарат добре переносимо і безпечний, застосовується при багатьох інфекційних захворюваннях, забезпечуючи швидку регресію симптомів.

Склад і форма випуску

Препарат Моксифлоксацин-Тева виробляють у вигляді прозорого розчину для інфузій зеленувато-жовтого кольору без видимих частинок.

У складі препарату міститься активний компонент: моксифлоксацин 400 мг в 100 мл розчину, також додаткові речовини: пропіленгліколь, вода для ін'єкцій.

У пачці з картону упакований по 1, 5 або 12 флакону з розчином (250 мл).

Свідчення

Препарат Моксифлоксацин-Тева застосовують для лікування бактеріальних інфекційних захворювань, які спричинені мікроорганізмами чутливими до препарату:

  • позалікарняна пневмонія;

  • інфекційні захворювання м'яких тканин або шкіри.

Протипоказання

Препарат Моксифлоксацин-Тева протипоказаний для застосування пацієнтам з гіперчутливістю до складових речовин, захворюваннями сухожиль в анамнезі, порушення балансу електролітів, брадикардією, аритмією, серцевою недостатністю і в дитячому віці. Також препарат не можна застосовувати одночасно з лікарськими препаратами, що подовжують інтервал QT та з 10 % або 20 % розчином натрію хлориду і 4,2 %, або 8,4 % розчином натрію гідрокарбонату.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Моксифлоксацин-Тева під час вагітності та в період годування груддю протипоказаний для застосування.

Спосіб застосування та дози

Рекомендована добова доза препарату Моксифлоксацин-Тева становить 400 мг при будь-яких інфекціях, які зазначені в показаннях до застосування.

Тривалість терапії залежить від ступеня тяжкості самого захворювання і клінічної картини:

  • позалікарняна пневмонія – 7-14 днів;

  • інфекційні захворювання шкіри та підшкірних тканин – 1-3 тижні.

Препарат вводять внутрішньовенно шляхом 60-хвилинної безперервної інфузії.

Не рекомендується перевищувати рекомендовані дози та тривалість терапії.

Передозування

При передозуванні Моксифлоксацин-Тева можуть проявитися посилення побічних ефектів. В такому випадку необхідно промити шлунок, відмінити прийом препарату, прийняти сорбенти і провести симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Введення препарату Моксифлоксацин-Тева дуже часто викликає такі побічні ефекти, як: нервозність, тривожність, запаморочення, головний біль, депресія, слабкість, апатія, безсоння, серцебиття, сплутаність свідомості, біль у грудях, судоми, тремор, біль у ногах і парестезія.

Також можуть виникнути: тахікардія, нудота, гіпертензія, діарея, болі в животі, метеоризм, блювання, запор, зміна смакових відчуттів, тимчасове підвищення активності печінкових ферментів, зниження рівня лейкоцитів, підвищення рівня еозинофілів і тромбоцитів, анемія, болі в суглобах, вагінальний кандидоз, периферичні набряки, болі м'язах та спині.

Можливі прояви алергічних реакцій у вигляді висипу, кропив'янки і свербежу.

Умови і терміни зберігання

Препарат Моксифлоксацин-Тева слід зберігати в оригінальній упаковці, при температурі не вище +25°С, місце зберігання не повинно бути доступно дітям. Препарат не можна заморожувати.

Термін придатності 5 років.

З аптек препарат відпускають тільки по наданню рецепта.