Афемоксин – антибіотик, що володіє протимікробною і бактерицидною дією. Препарат активний відносно грамнегативних та грампозитивних мікроорганізмів, при цьому порушуючи синтез ДНК, поділ і ріст бактерій, що сприяє виражених морфологічних змін і швидкої загибелі бактеріальних клітин.

Форма випуску, склад

Препарат Афеноксин виробляють у вигляді таблеток вкритих оболонкою.

Склад ліки: ципрофлоксацин 250 мг або 500 мг в одній таблетці.

Упаковка: 1 блістер з 10 таблетками.

Показання до застосування

Афеноксин застосовують для лікування бактеріальних інфекцій, які були викликані чутливими мікроорганізмами:

дихальних шляхів (хронічний і гострий бронхіт, бронхоектатична хвороба, пневмонія, муковісцидоз);

ЛОР-органів (середній отит, фронтит, гайморит, синусит, тонзиліт, мастоїдит, фарингіт);

сечовивідних шляхів і нирок (пієлонефрит, цистит);

статевих органів і органів малого таза (аднексит, простатит, сальпінгіт, ендометрит, м'який шанкр, пельвіоперитоніт, тубулярний абсцес, гонорея, хламідіоз);

черевної порожнини (бактеріальні інфекції жовчних шляхів і шлунково-кишкового тракту, перитоніт, сальмонельоз, внутрішньочеревне абсцеси, черевний тиф, ієрсиніоз, кампілобактеріоз, шигельоз, холера);

шкіри і м'яких тканин (інфіковані виразки, сепсис, абсцеси, опіки, рани, флегмона);

кісток та суглобів (септичний артрит, остеомієліт).

Також таблетки призначають при інфекціях, що виникли на фоні імунодефіциту (при проведенні терапії імунодепресивними лікарськими засобами або у хворих з нейтропенією), попередження інфекцій при хірургічних операціях.

Протипоказання

Застосування препарату протипоказано при гіперчутливості до компонентів, які входять до складу препарату і дитячому віці молодше 12 років.

C обережністю застосовують препарат при вираженому атеросклерозі судин головного мозку, психічних захворюваннях, порушеннях мозкового кровообігу, епілептичному синдромі, епілепсії, вираженої ниркової або печінкової недостатності і в літньому віці.

Період вагітності і грудного вигодовування

Застосування препарату Афеноксин під час вагітності і в період лактації є абсолютним протипоказанням.

Спосіб застосування

Препарат призначений для прийому внутрішньо.

Період лікування і доза застосування для кожного пацієнта визначається лікарем в індивідуальному порядку в залежності від захворювання, його перебігу та тяжкості.

Звичайна доза для даного препарату дорослим і дітям старше 12 років: по 250-500-750 мг з інтервалом 12 годин.

Передозування

Інформація про передозування відсутня. Симптоми інтоксикації можуть виникнути лише у випадку перевищення дози, вказаної в інструкції по застосуванню. При інтоксикації необхідно промити шлунок і провести інші заходи невідкладної допомоги.

Побічні реакції

Застосування препарату Афеноксин може викликати такі побічні ефекти: запаморочення, галюцинації, тремор, диспепсія, судомні напади, тахікардія, гіпотонія, тромбози, коронарна недостатність та артралгія. Також можливі: подагра, підвищення активності печінкових трансаміназ, порушення функції нирок, кандидоз (суперінфекції), нудота, гастралгія, занепокоєння, алергічні реакції.

Умови зберігання

Даний препарат потрібно зберігати в сухому і темному місці, температура не повинна бути вище +20°C. Потрібно зберігати в упаковці.

Термін придатності препарату 2 роки.

Придбати препарат в аптеці можна без рецепта лікаря.