Орципол належить до групи комбінованих антимікробних препаратів, які застосовують при інфекціях різного походження.

Дія препарату призводить до швидкої загибелі ряду бактерій, як в стані зростання, так і в стані спокою.

Склад і форма випуску

Препарат Орципол виробляють у вигляді капсулоподобных таблеток вкритих плівковою оболонкою жовтого або блідо-жовтого кольору, які мають на одному боці тиснення «ORCP» та ризику з іншого боку.

Активні компоненти даного засобу: ципрофлоксацин та орнідазолу 500 мг в одній таблетці, а також додаткові речовини: крохмаль кукурудзяний, повідон, натрію крохмалю, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат, гіпромелоза, тальк, заліза оксид жовтий, титану діоксид, пропіленгліколь. В картонній пачці упакований один блістер з 10 таблетками.

Свідчення

Препарат Орципол застосовують і призначають при інфекціях різного походження, спричинених чутливими штамами до активних речовин препарату:

  • запалення інфекційного характеру органів малого тазу, включаючи профілактику після операцій і абортів;

  • інфекції сечовивідних шляхів і нирок (пієлонефрит, простатит, уретрит, цистит, епідидиміт);

  • інфекції, які передаються статевим шляхом (хламідіоз, гонорея, мікоплазмоз, трихомоніаз);

  • інфекції дихальних шляхів (наприклад, загострення хронічного бронхіту, гострий бронхіт, пневмонія);

  • інфекції ЛОР-органів (отит, синусит, мастоїдит);

  • інфекції очей, шкіри і м'яких тканин, кісток і суглобів, жовчовивідних шляхів, черевної порожнини та бактеріальні інфекції шлунково-кишкового тракту;

  • перитоніт, амебіаз, лямбліоз, сепсис.

Протипоказання

Застосування препарату Орципол протипоказане при епілепсії, некомпенсованої гіпокаліємії, розсіяному склерозі, патологічних ураженнях крові або інших гематологічних аномаліях, після інсульту, черепно-мозкових травм, запаленнях в мозку і мозкових оболонок. А також при одночасному прийомі з тизанідином, препаратів класу ІА або класу III, пацієнтам з індивідуальною непереносимістю до складових даного засобу і дітям до 15 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Застосовувати препарат Орципол жінкам під час вагітності можна, якщо, на думку лікаря, очікувана користь для матері значною мірою вище, ніж потенційний ризик для плода. Жінкам, які годують груддю препарат протипоказаний.

Спосіб застосування та дози

Препарат Орципол призначений для перорального застосування, таблетки приймають перед їжею або після прийняття їжі по закінченню 2 годин.

Рекомендована доза становить 1 таблетка 2 рази на день.

Тривалість терапії залежить від тяжкості захворювання, при гострих інфекціях курс лікування – 5-7 днів, при хронічних рецидивуючих інфекціях – 10-14 днів.

Після усунення ознак хвороби необхідно продовжити прийом таблеток ще протягом 2-3 днів.

При порушеннях функцій нирок, якщо кліренс креатиніну менше 30 мл/хв рекомендована добова доза становить 1 таблетка одноразово.

Передозування

Інтоксикація препаратом Орципол характеризується такими симптомами: запаморочення, головний біль, тремор, підвищена стомлюваність, галюцинації, судоми, сплутаність свідомості, ниркова і печінкова недостатність, абдомінальний дискомфорт, а також можлива кристалурія та гематурія.

При появі ознак передозування слід провести симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Застосування препарату Орципол може викликати такі побічні ефекти: нудота, діарея і блювання, біль у животі, запаморочення, головний біль і мігрень, розлади сну, лейкопенія, еозинофілія, нейтропенія, лейкоцитоз, анемія, тромбоцитопенія, зміна кількості тромбоцитів, агранулоцитоз. Також можливі прояви: алергічних реакцій, кандидозу, фоточутливості, астенії, гіпербілірубінемії, панкреатиту, дизестезии, гепатиту, гипестези. При прийомі таблеток можуть виникнути такі негативні реакції, як: тремор, порушення ходи і координації, судоми, порушення функції нирок і печінки, втрата смаку і нюху, втрата або порушення слуху, дзвін у вухах, гарячка, набряки), надмірна пітливість.

Умови і терміни зберігання

Зберігати препарат Орципол слід в таких умовах: оригінальна упаковка, температура до + 25°C і подалі від дітей. Термін придатності даного засобу становить 36 місяців. Відпуск з аптек здійснюється за рецептом лікаря.