Препарат Рифапентин відноситься до групи протитуберкульозних засобів. Антибіотик широкого спектра дії, ефективний по відношенню позаклітинних, внутрішньоклітинних і грампозитивних мікроорганізмів, атипових мікробактерій, а також він призводить до пригнічення ДНК-залежної РНК-полімерази чутливих бактерій.

Форма випуску, склад

Препарат Рифапентин виробляють у вигляді покритих коричневою оболонкою таблетки з фаскою.

До складу лікарського засобу входить активна речовина: рифапентин 150 мг.

Додаткові компоненти: крохмаль кукурудзяний, натрію метилпарагідроксибензоат, целюлоза мікрокристалічна, поліетиленгліколь, повідон, кремній колоїдний, тальк, магнію стеарат гіпромелоза, титану діоксид, етилцелюлоза, тальк, барвник жовтий захід.

В картонній пачці міститься 10 блістерів по 10 таблеток у кожному з них.

Показання до застосування

Препарат Рифапентин застосовують і призначають у складі комплексного лікування при легеневій формі туберкульозу.

Протипоказання

Препарат Рифапентин практично не має протипоказань, за винятком підвищеної чутливості до компонентів, які входять до складу або до будь-якого препарату з групи рифамицинов (рифабутин або рифампін), а також дитячого віку до 12 років.

Період вагітності і грудного вигодовування

Застосування препарату Рифапентин в період вагітності та під час годування груддю можливе, якщо користь для матері значно перевищує ризик для плода або дитини.

Спосіб застосування

Рифапентин застосовують тільки в комплексі з іншими протитуберкульозними препаратами.

Рекомендована доза у складі комбінованого лікування для дорослих пацієнтів і дітей, вік яких старше 15 років при легеневій формі туберкульозу в інтенсивній фазі становить 600 мг (4 таблетки) 2 рази на тиждень з інтервалом у три дні, протягом 2 місяців.

Дітям 12-15 років дозу визначають відповідно масі тіла, якщо вага дитини менше 45 кг, йому призначають 3 таблетки (450 мг) Рифапентину, при вазі більше 45 кг доза становить 4 таблетки (600 мг).

При лікуванні у фазі продовження препарат приймають 1 раз на тиждень протягом 4 місяців.

Передозування

При передозуванні лікарським засобом Рифапентин можуть виникнути головний біль, печія, прискорене сечовипускання.

У разі інтоксикації необхідно відмінити прийом таблеток і застосувати симптоматичну терапію.

Побічні реакції

Застосування препарату Рифапентин може призвести до підвищення рівня білірубіну і активності печінкових трансаміназ, кропив'янці, гепатиту, зміни кольору шкіри, висипи, свербіж, гіперкаліємії, тромбоцитопенії, гіповолемії, лейкоцитозі, лімфопенії, лейкопенії, анемії, нейтропенії, пурпурі.

Прийом препарату може викликати такі негативні ефекти як: гематурія, протеїнурія подагра, піурія, гематома, артралгія, артроз, запор, гастрит, езофагіт, панкреатит, периферичні набряки. Також можливі диспепсичні явища, реакції агресії, стомлюваність, забарвлення в червоний колір мокротиння, поту, сечі, контактних лінз і сліз.

Умови зберігання

Зберігання препарату Рифапентин не вимагає яких-небудь особливих умов: температура не вище +25 °C, оригінальна упаковка, сухе і темне місце і недоступність дітям.

Термін придатності таблеток становить 36 місяців.

Відпускають препарат з аптек з надання рецепта.