Бенеміцін належить до групи протитуберкульозних препаратів. Володіє бактерицидними та бактеріостатичними властивостями, препарат ефективний до більшості грамнегативних і грампозитивних бактерій.

Форма випуску, склад

Препарат Бенеміцін випускають у формі капсул.

Основним компонентом у складі однієї капсули є рифампіцин 150 мг.

Упаковка: 100 капсул у контейнері.

Показання до застосування

Препарат Бенеміцін застосовують за призначенням лікаря для комплексного лікування туберкульозу всіх форм і лепри.

Протипоказання

Препарат протипоказаний при наявності у пацієнта гіперчутливості до рафампицину, при нещодавно перенесеному інфекційному гепатиті, важкої легенево-серцевої недостатності, жовтяниці, хронічної серцевої недостатності.

Період вагітності і грудного вигодовування

Доцільність застосування визначається тільки лікарем, зіставляючи користь для матері і можливі ризики для плода або дитини. Період лактації є протипоказанням для застосування препарату.

Спосіб застосування

Препарат Бенеміцін застосовують за півгодини до їжі, натщесерце або через 2 години після прийому їжі.

Тривалість лікування і режим дозування призначається індивідуально з урахуванням динаміки терапевтичного ефекту, переносимості препарату, тяжкості захворювання та клінічної картини.

Рекомендована доза залежить від маси тіла пацієнта. Дорослим, вага яких, 50 кг і більше застосовують 600 мг на добу, при масі тіла менше 50 кг добова доза становить 450 мг. Разова доза не повинна перевищувати 600 мг на добу.

Дітям препарат застосовують у дозі 10-20 мг/кг на добу.

Передозування

Застосування препарату у високих дозах може викликати передозування, яка може призвести до набряку легенів, млявість, сплутаність свідомості, виникнення судом.

При підозрі і появі перших ознак отруєння препаратом слід негайно промити шлунок, прийняти активоване вугілля та застосувати симптоматичне лікування.

Побічні реакції

При застосуванні препарату Бенеміцін можливі прояви побічних ефектів з боку:

травної системи: нудота, зниження апетиту, блювання, ерозивний гастрит, діарея, псевдомембранозний ентероколіт, гіпербілірубінемія, підвищення активності печінкових трансаміназ, гепатит.

нервової системи: зниження гостроти зору, головний біль, дезорієнтація, атаксія.

сечовидільної системи: інтерстиціальний нефрит і нефронекроз.

Препарат може викликати розвиток лейкопенії, дисменореї, індукція порфірії, міастенії, алергічних реакцій (бронхоспазм, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, еозинофілія, артралгія).

Якщо застосування препарату проводилося нерегулярно або після перерви було відновлено курс лікування, можливі небажані реакції у вигляді: грипоподібного синдрому (озноб, лихоманка, головний біль, міалгія, запаморочення), шкірні реакції, тромбоцитопенічної пурпури, гемолітичної анемії, гострої ниркової недостатності.

Умови зберігання

Оптимальними умовами для зберігання препарату Бенеміцін є: цілісність упаковки, недоступність дітям, захищене від вологи і світла місце з температурою до +30 °C.

Строк придатності не більше 3 років від дати виготовлення.

Препарат належить до лікарських засобів рецептурного відпуску.