Римпацин належить до групи протитуберкульозних препаратів. Володіє бактерицидними та бактеріостатичними властивостями, препарат ефективний до більшості грамнегативних і грампозитивних бактерій.

Форма випуску, склад

Препарат Римпацин випускають у формі капсул.

Основним компонентом у складі однієї капсули є рифампіцин 150 мг, 300 мг або 450 мг.

Упаковка: 1, 5 або 10 блістерів по 10 або 20 капсул; 100 штук в контейнері.

Показання до застосування

Препарат Римпацин застосовують за призначенням лікаря для комплексного лікування туберкульозу всіх форм лепри, бруцельозу, немикобактериальных інфекцій. Також препарат показаний для профілактики менінгококового менінгіту.

Протипоказання

Препарат протипоказаний при наявності у пацієнта гіперчутливості до рафампицину, при нещодавно перенесеному інфекційному гепатиті, важкої легенево-серцевої недостатності, жовтяниці, хронічної серцевої недостатності.

Період вагітності і грудного вигодовування

Доцільність застосування визначається тільки лікарем, зіставляючи користь для матері і можливі ризики для плода або дитини. Період лактації є протипоказанням для застосування препарату.

Спосіб застосування

Препарат Римпацин застосовують за півгодини до їжі, натщесерце або через 2 години після прийому їжі.

Тривалість лікування і режим дозування призначається індивідуально з урахуванням динаміки терапевтичного ефекту, переносимості препарату, тяжкості захворювання та клінічної картини.

Рекомендована добова доза дорослим пацієнтам при туберкульозі та лепрі 450-600 мг, щодня. Дітям препарат застосовують у дозі 10-20 мг/кг на добу.

Рекомендована добова доза дорослим пацієнтам при інфекційних захворюваннях 0,6-1,2 г 2 рази на день. Дітям препарат застосовують у дозі 10-20 мг/кг 2 рази на добу.

Рекомендована добова доза при бруцельозі 900 мг, одноразово. Тривалість лікування зазвичай становить 45 днів.

Для попередження менінгококового менінгіту препарат застосовують 2 рази на добу по 600 мг для дорослих і 10 мг/кг для дітей з інтервалом 12 годин.

Передозування

Застосування препарату у високих дозах може викликати передозування, яка може призвести до набряку легенів, млявість, сплутаність свідомості, виникнення судом.

При підозрі і появі перших ознак отруєння препаратом слід негайно промити шлунок, прийняти активоване вугілля та застосувати симптоматичне лікування.

Побічні реакції

При застосуванні препарату Римпацин можливі прояви побічних ефектів з боку:

травної системи: нудота, зниження апетиту, блювання, ерозивний гастрит, діарея, псевдомембранозний ентероколіт, гіпербілірубінемія, підвищення активності печінкових трансаміназ, гепатит.

нервової системи: зниження гостроти зору, головний біль, дезорієнтація, атаксія.

сечовидільної системи: інтерстиціальний нефрит і нефронекроз.

Препарат може викликати розвиток лейкопенії, дисменореї, індукція порфірії, міастенії, алергічних реакцій (бронхоспазм, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, еозинофілія, артралгія).

Якщо застосування препарату проводилося нерегулярно або після перерви було відновлено курс лікування, можливі небажані реакції у вигляді: грипоподібного синдрому (озноб, лихоманка, головний біль, міалгія, запаморочення), шкірні реакції, тромбоцитопенічної пурпури, гемолітичної анемії, гострої ниркової недостатності.

Умови зберігання

Оптимальними умовами для зберігання препарату Римпацин є: цілісність упаковки, недоступність дітям, захищене від вологи і світла місце з температурою до +30 °C.

Строк придатності не більше 3 років від дати виготовлення.

Препарат належить до лікарських засобів рецептурного відпуску.