Рифамор належить до групи протитуберкульозних препаратів. Володіє бактерицидними та бактеріостатичними властивостями, препарат ефективний до більшості грамнегативних і грампозитивних бактерій.

Форма випуску, склад

Препарат Рифамор випускають у формі капсул.

Основним компонентом у складі однієї капсули є рифампіцин 150 мг або 300 мг.

Упаковка: 2 або 13 блістерів по 8 капсул.

Показання до застосування

Препарат Рифамор застосовують за призначенням лікаря для комплексного лікування:

  • туберкульозу всіх форм;

  • інфекцій шкіри і м'яких тканин (абсцес, фурункульоз та ін);

  • інфекцій дихальних шляхів (бронхіт, фарингіт, пневмонія, бронхоектази, бронхопневмонія, емпієма, абсцес легенів, плеврит);

  • інфекційних захворювань дихальних, жовчовивідних і сечовивідних шляхів (пієлоцистах, пієлонефрит, холангіт, холецистит);

  • менінгококового носійства;

  • гострій гонореї;

  • інфекцій у хірургії.

Протипоказання

Препарат протипоказаний при наявності у пацієнта гіперчутливості до рафампицину, при нещодавно перенесеному інфекційному гепатиті, важкої легенево-серцевої недостатності, жовтяниці, хронічної серцевої недостатності.

Період вагітності і грудного вигодовування

Доцільність застосування визначається тільки лікарем, зіставляючи користь для матері і можливі ризики для плода або дитини. Період лактації є протипоказанням для застосування препарату.

Спосіб застосування

Препарат Римпацин застосовують за півгодини до їжі, натщесерце або через 2 години після прийому їжі.

Тривалість лікування і режим дозування призначається індивідуально з урахуванням динаміки терапевтичного ефекту, переносимості препарату, тяжкості захворювання та клінічної картини.

Рекомендована добова доза дорослим пацієнтам при туберкульозі 450-600 мг, щодня.

Рекомендована добова доза дорослим пацієнтам при інфекційних захворюваннях дихальних, жовчовивідних і сечовивідних шляхів 0,6-1,2 г в день, розділивши на 2-3 прийоми, для інших інфекцій доза становить 450-900 мг в 1-3 прийоми (у важких випадках 1,2 г).

Рекомендована добова доза при гонореии 900 мг, одноразово, при необхідності можна повторити через 1-2 дні.

Дітям препарат застосовують у дозі 10-20 мг/кг на добу в залежності від віку дитини.

Передозування

Застосування препарату у високих дозах може викликати передозування, яка може призвести до набряку легенів, млявість, сплутаність свідомості, виникнення судом.

При підозрі і появі перших ознак отруєння препаратом слід негайно промити шлунок, прийняти активоване вугілля та застосувати симптоматичне лікування.

Побічні реакції

При застосуванні препарату Рифамор можливі прояви побічних ефектів з боку:

травної системи: нудота, зниження апетиту, блювання, ерозивний гастрит, діарея, псевдомембранозний ентероколіт, гіпербілірубінемія, підвищення активності печінкових трансаміназ, гепатит.

нервової системи: зниження гостроти зору, головний біль, дезорієнтація, атаксія.

сечовидільної системи: інтерстиціальний нефрит і нефронекроз.

Препарат може викликати розвиток лейкопенії, дисменореї, індукція порфірії, міастенії, алергічних реакцій (бронхоспазм, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, еозинофілія, артралгія).

Якщо застосування препарату проводилося нерегулярно або після перерви було відновлено курс лікування, можливі небажані реакції у вигляді: грипоподібного синдрому (озноб, лихоманка, головний біль, міалгія, запаморочення), шкірні реакції, тромбоцитопенічної пурпури, гемолітичної анемії, гострої ниркової недостатності.

Умови зберігання

Оптимальними умовами для зберігання препарату Рифамор є: цілісність упаковки, недоступність дітям, захищене від вологи і світла місце з температурою до +30 °C.

Строк придатності не більше 4 років від дати виготовлення.

Препарат належить до лікарських засобів рецептурного відпуску.