Рифампіцин-Ферейн належить до групи протитуберкульозних препаратів. Має бактерицидні і бактеріостатичні властивості, механізм дії яких, залежить від чутливості мікроорганізмів і концентрації препарату.

Форма випуску, склад

Препарат Рифампіцин-Ферейн випускають у формі капсул і ліофілізованого порошку для розчину для проведення інфекцій.

Основним компонентом у складі однієї капсули є: рифампіцин 150 мг.

Ліофілізований порошок в одній ампулі містить: рифампіцин 150 р.

Упаковка: 1, 2, 3, 5 або 10 блістерів по 10 капсул або 10, 20, 30, 50 або 100 капсул у банку; 5 ампул по 150 мг.

Показання до застосування

Препарат Рифампіцин-Ферейн застосовують за призначенням лікаря для комплексного лікування туберкульозу всіх форм лепри, уберкулеза, пневмонії, пієлонефриту, немикобактериальных інфекцій. Також препарат показаний для профілактики менінгококового менінгіту.

Протипоказання

Препарат протипоказаний при наявності у пацієнта гіперчутливості до рафампицину, при нещодавно перенесеному інфекційному гепатиті, важкої легенево-серцевої недостатності, жовтяниці, хронічної серцевої недостатності.

Період вагітності і грудного вигодовування

Доцільність застосування визначається тільки лікарем, зіставляючи користь для матері і можливі ризики для плода або дитини. Період лактації є протипоказанням для застосування препарату.

Спосіб застосування

Тривалість лікування і режим дозування призначається індивідуально з урахуванням динаміки терапевтичного ефекту, переносимості препарату, тяжкості захворювання та клінічної картини.

Рекомендована добова доза при прийомі всередину 10 мг/кг 1 раз на добу або 15 мг/кг 2-3 рази на тиждень. Застосовують перед їдою, натщесерце.

Внутрішньовенно препарат вводять 1 раз на добу по 600 мг або 10 мг/кг 2-3 рази на тиждень. Дітям вводять 10-20 мг/кг раз на добу, або 2-3 рази на тиждень

Рекомендована добова доза дорослим пацієнтам при інфекційних захворюваннях 0,3-0,9 г на добу, розділену на 2-3 введення.

Внутрішньом'язово вводять по 0,5 г 3 рази в день, можна також вводити по 0,75 г 2 рази на день. Дітям молодше 6 років доза становить по 0,125 мг 2 рази на день.

Передозування

Застосування препарату у високих дозах може викликати передозування, яка може призвести до набряку легенів, млявість, сплутаність свідомості, виникнення судом.

При підозрі і появі перших ознак отруєння препаратом слід негайно промити шлунок, прийняти активоване вугілля та застосувати симптоматичне лікування.

Побічні реакції

При застосуванні препарату Рифампіцин-Ферейн можливі прояви побічних ефектів з боку:

травної системи: нудота, зниження апетиту, блювання, ерозивний гастрит, діарея, псевдомембранозний ентероколіт, гіпербілірубінемія, підвищення активності печінкових трансаміназ, гепатит.

нервової системи: зниження гостроти зору, головний біль, дезорієнтація, атаксія.

сечовидільної системи: інтерстиціальний нефрит і нефронекроз.

Препарат може викликати розвиток лейкопенії, дисменореї, індукція порфірії, міастенії, алергічних реакцій (бронхоспазм, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, еозинофілія, артралгія).

Якщо застосування препарату проводилося нерегулярно або після перерви було відновлено курс лікування, можливі небажані реакції у вигляді: грипоподібного синдрому (озноб, лихоманка, головний біль, міалгія, запаморочення), шкірні реакції, тромбоцитопенічної пурпури, гемолітичної анемії, гострої ниркової недостатності.

Умови зберігання

Оптимальними умовами для зберігання препарату Рифампіцин-Ферейн є: цілісність упаковки, недоступність дітям, захищене від вологи і світла місце з температурою до +30 °C.

Строк придатності не більше 2 років від дати виготовлення.

Препарат належить до лікарських засобів рецептурного відпуску.