Рифогал антибактеріальний, бактерицидний антибактеріальний препарат широкого спектра дії. Активний по відношенню гемолітичних стрептококів, гонококів, стафілококів, пневмококів, менінгококів, мікобактерій туберкульозу, ентеробактерій.

Форма випуску, склад

Препарат Рифогал випускають у формі розчину для внутрішньом'язового та внутрішньовенного введення.

Основним компонентом у складі розчину є: рифампіцин 125 мг, 250 мг або 500 мг.

Упаковка: 5 ампул по 1, 5 мл розчину (125мг) або 3 мл (250 мг); 1 ампула по 10 мл (500 мг).

Показання до застосування

Препарат Рифогал застосовують за призначенням лікаря для комплексного лікування туберкульозу всіх форм лепри, інфекційних захворювань (пневмонія, абсцес легенів, тонзиліт, синусит, ринофарингіт, інфекції жовчовивідних шляхів, гонорея, пієлонефрит), гематогенного остеомієліту, пики, бруцельозу. Також препарат показаний для профілактики менінгококового менінгіту та післяопераційних інфекцій.

Протипоказання

Препарат протипоказаний при наявності у пацієнта гіперчутливості до рафампицину, при нещодавно перенесеному інфекційному гепатиті, важкої легенево-серцевої недостатності, жовтяниці, хронічної серцевої недостатності.

Період вагітності і грудного вигодовування

Доцільність застосування препарату у II та III триместрах вагітності визначається тільки лікарем, зіставляючи користь для матері і можливі ризики для плода або дитини. Період лактації та I триместр є протипоказанням для застосування препарату.

Спосіб застосування

Препарат Рифогал призначений для застосування: внутрішньовенно, внутрішньом'язово, крапельно, місцево, у порожнини та інгаляційно.

Пацієнтам з вагою більше 25 кг препарат застосовують в дозі 500-750 мг внутрішньом'язово з інтервалом 8-12 годин або внутрішньовенно у дозі 0,5 г на добу.

Дітям віком до 6 років розчин вводять внутрішньом'язово в дозі 125 мг з інтервалом 12 годин, дітям вага яких менше 25 кг розчин вводять внутрішньовенно з розрахунку 10-30 мг/кг на добу, розділивши дозу на 2-4 прийоми.

Для внутрішньовенного введення препарат попередньо розводять у розчині декстрози 5% або розчині натрияхлорида 9%.

Місцево розчин застосовують для промивання порожнин, свищів, емпієма.

Для інгаляції при туберкульозі легень 125 мг препарату розводять у воді для ін'єкцій (2-3 мл). Процедуру проводять 1 раз у два дні.

Для інгаляції при виразках, фістула, патологічних змінах шкіри 125 мг препарату розводять у воді для ін'єкцій (1 мл).

Для інгаляції при емпіємі 125-250 мг препарату розводять у воді для ін'єкцій (1-2 мл).

Для внутрішньопорожнинний введенні застосовують 125 мг препарату в 1 мл води для ін'єкцій.

Передозування

Застосування препарату у високих дозах може викликати передозування, яка може призвести до набряку легенів, млявість, сплутаність свідомості, виникнення судом.

При підозрі і появі перших ознак отруєння препаратом слід негайно промити шлунок, прийняти активоване вугілля та застосувати симптоматичне лікування.

Побічні реакції

При застосуванні препарату Рифогал можливі прояви побічних ефектів з боку:

травної системи: нудота, зниження апетиту, блювання, ерозивний гастрит, діарея, псевдомембранозний ентероколіт, гіпербілірубінемія, підвищення активності печінкових трансаміназ, гепатит.

нервової системи: зниження гостроти зору, головний біль, дезорієнтація, атаксія.

сечовидільної системи: інтерстиціальний нефрит і нефронекроз.

Препарат може викликати розвиток лейкопенії, дисменореї, індукція порфірії, міастенії, алергічних реакцій (бронхоспазм, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, еозинофілія, артралгія), при тривалому внутрішньовенному введенні можливий тромбофлебіт і облітерація вен.

Умови зберігання

Оптимальними умовами для зберігання препарату Рифогал є: цілісність упаковки, недоступність дітям, захищене від вологи і світла місце з температурою до +20 °C.

Строк придатності не більше 3 років від дати виготовлення.

Препарат належить до лікарських засобів рецептурного відпуску.