Піразинамід-Акрі належить до групи протитуберкульозних препаратів. Має бактерицидні і бактеріостатичні властивості, механізм дії яких, залежить від чутливості мікроорганізмів і концентрації препарату.

Форма випуску, склад

Препарат Піразинамід-Акрі випускають у вигляді таблеток.

Основним компонентом у складі однієї таблетки є піразинамід (500 мг).

Допоміжні компоненти: крохмаль кукурудзяний, натрію лаурилсульфат, крохмаль прежелатинізований, тальк, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат.

Упаковка: 100 таблеток у банку або 10 блістерів по 10 таблеток.

Показання до застосування

Препарат Піразинамід-Акрі застосовують за призначенням лікаря для комплексного лікування туберкульозу.

Протипоказання

Препарат протипоказаний при наявності у пацієнта гіперчутливості до пиразинамиду, при гострій подагрі та хворобах нирок і печінки у важкій формі.

Період вагітності і грудного вигодовування

Доцільність застосування визначається тільки лікарем, зіставляючи користь для матері і можливі ризики для плода. Період лактації є протипоказанням для застосування препарату.

Спосіб застосування

Тривалість лікування і режим дозування призначається індивідуально з урахуванням динаміки терапевтичного ефекту, переносимості препарату, тяжкості захворювання та клінічної картини.

Рекомендована добова доза 15-25 мг/кг щодня, також можливий прийом по 50-70 мг/кг 2-3 рази на тиждень або по 90 мг/кг 1 раз на тиждень. Максимальна доза не повинна перевищувати 2 г на добу. Пацієнтам у віці старше 60 років добова доза не більше 15 мг/кг.

Тривалість лікування може становити від півроку до 2 років.

Передозування

Застосування препарату у високих дозах може викликати передозування, яка може призвести до порушень функцій печінки, а також до посилення вираженості побічних реакцій з боку центральної нервової системи. При підозрі і появі перших ознак отруєння препаратом слід негайно промити шлунок та застосувати симптоматичне лікування.

Побічні реакції

При застосуванні таблеток Піразинамід-Акрі можливі прояви побічних ефектів з боку:

органів шлунково-кишкового тракту: металевий присмак у роті, нудота, зниження апетиту, блювання, болючість печінки, діарея, гепатомегалія, жовтяниця, загострення пептичної виразки і жовта атрофія печінки.

нервової системи та органів чуття: підвищена збудливість, судоми, запаморочення, депресія, головний біль, галюцинації, порушення сну і сплутаність свідомості.

серцево-судинної системи і крові (гемостаз, кровотворення): сидеробластна анемія, тромбоцитопенія, вакуолізація еритроцитів, гіперкоагуляція, порфирія і спленомегалія.

опорно-рухового апарату: міалгія та артралгія.

сечостатевої системи: інтерстиціальний нефрит і дизурія.

Препарат може викликати розвиток гіпертермії, загострення подагри, акне, фотосенсибілізації, гіперурикемії, алергічних реакцій (кропив'янка, свербіж, шкірні висипання) та підвищення концентрації сироваткового заліза.

Умови зберігання

Оптимальними умовами для зберігання препарату Піразінамід-Акрі є: цілісність упаковки, недоступність дітям, захищене від вологи і світла місце з температурою до +25 °C.

Строк придатності не більше 4 років від дати виготовлення.Препарат належить до лікарських засобів рецептурного відпуску.