Резонизат Плюс належить до протитуберкульозних препаратів II ряду. Має антибактеріальну, бактеріостатичну дію на Mycobacterium tuberculosis, Mусоbacterium avium, Mусоbacterium bovis, а також Staphylococcus epidermidis і Staphylococcus aureus . Препарат активний відносно Enterococcus faecalis, Citrobacter, Escherichia coli, Enterobacter, Klebsiella pneumoniae, Morganella morganii та Pseudomonas aeruginosa. Сприяє стійкості організму вторинного інфікування.

Вітамін В6 (піридоксин) необхідна речовина для нормального функціонування периферичної та центральної нервової системи, а при туберкульозі настає його дефіцит. Також вітамін В6 сприяє зниженню нейротоксичності протитуберкульозних препаратів.

Форма випуску, склад

Резонизат Плюс являє собою препарат, який виготовляють у вигляді желатинових капсул жовтого кольору, всередині яких міститься білий або з жовтуватим відтінком порошок.

Склад однієї капсули: теризидон 300 мг і піридоксин гідрохлорид 10 мг, а також додаткові компоненти: тальк; лудипресс ЛЦЕ; магнію стеарат; барвник заліза оксид жовтий; титану діоксид; желатин.

Упаковка: 10 капсул у блістері, 10 блістерів у пачці.

Показання до застосування

Препарат Резонизат Плюс призначається лікарем для комплексного лікування лікарсько-стійких форм туберкульозу (будь-якої форми та локалізації).

Протипоказання

Препарат не застосовують, враховуючи такі стани і захворювання:

• гіперчутливість, включаючи до циклосерину;

• епілепсія;

• органічні захворювання центральна нервова система, включаючи церебросклероз;

• алкоголізм;

• психічні порушення;

• дитячий вік до 14 років.

При хронічної ниркової та серцевої недостатності, а також в літньому віці застосовувати препарат необхідно з особливою обережністю.

Період вагітності і грудного вигодовування

Протипоказаний.

Спосіб застосування

Препарат Резонизат Плюс застосовують незалежно від їди, щодня.

Рекомендована доза залежить від маси тіла пацієнта:

при вазі до 60 кг доза становить по 1 капсулі 2 рази на добу (620 мг);

при вазі 60-80 кг по 1 капсулі 3 рази на добу (930 мг);

пацієнтам з масою тіла більше 80 кг призначають по 2 капсули 2 рази на добу (1240 мг).

Тривалість застосування становить близько 3-4 місяців.

Передозування

Якщо не дотримується інструкції щодо застосування, значно перевищуючи дози, це може призвести до передозування препаратом, симптомами якої є: посилення нейротоксичності, (включаючи епілептиформні припадки), нудота, порушення функції шлунково-кишкового тракту, металевий присмак у роті, блювання.

В якості лікування застосовують: прийом активованого вугілля та протисудомних препаратів, симптоматична терапія.

Побічні реакції

Теризидон, який є одним зі складових препарату, викликає побічні ефекти з боку:

нервової системи: запаморочення, тремор, підвищена збудливість, головний біль, безсоння, відчуття сп'яніння. Іноді можливі депресія, епілептиформні судоми і психоз.

травної системи: метеоризм, біль у животі, діарея, блювання.

Можливо прояв алергічних реакцій.

Піридоксин, який є одним зі складових препарату, викликає такі побічні ефекти: гіперсекреція соляної кислоти, алергічні реакції, оніміння кінцівок, свербіж шкіри, висип, відчуття здавлення кінцівок, так званий симптом «рукавичок» і «шкарпеток».

Умови зберігання

Для зберігання препарату Резонизат Плюс не потрібно яких-небудь особливих умов: упаковка повинна бути цілою, температура зберігання до +25 °C, у захищеному від вологи та світла місце з обмеженим доступом дітям.

Термін придатності від дати виготовлення не більше 3 років.

Рецептурний відпустку.