Протуб-3 – комбінований протитуберкульозний препарат. Ретельно підібрана комбінація активних компонентів має бактерицидну дію на Mycobacterium tuberculosis на різних стадіях її розвитку, а також специфічною активністю до більшості грамнегативних і грампозитивних бактерій, проникаючи у вогнища ураження туберкульозом.

Форма випуску, склад

Протуб-3 являє собою препарат у вигляді вкритих оболонкою таблеток.

Склад однієї таблетки:

ізоніазид 75 мг, піразинамід 400 мг, рифампіцин 150 мг.

ізоніазид 150 мг, піразинамід 750 мг, рифампіцин 225 мг.

ізоніазид 300 мг, піразинамід 1000 мг, рифампіцин 450 мг.

Упаковка: банка, в якій міститься 100, 500 або 1000 таблеток.

Показання до застосування

Препарат Протуб-3 призначається лікарем для лікування начально форми туберкульозу будь-якої локалізації.

Протипоказання

Препарат не застосовують, враховуючи такі стани і захворювання:

гіперчутливість;

нещодавно перенесений інфекційний гепатит;

тяжка легенево-серцева недостатність;

жовтяниця;

хронічна серцева недостатність;

пурпура;

гостра подагра;

хвороби нирок і печінки у важкій формі.

Період вагітності і грудного вигодовування

Жінкам у і триместрі вагітності та в період лактації застосування препарату є абсолютним протипоказанням. Доцільність застосування Протуб-3 у II і III триместрах визначається лікуючим лікарем, і тільки зіставляючи користь та можливий ризик.

Спосіб застосування

Препарат Протуб-3 застосовують за годину або два до їжі, натще, в один прийом раз на добу.

Режим дозування залежить від маси тіла пацієнта і призначається виключно лікарем.

Передозування

Якщо не дотримується інструкції щодо застосування, значно перевищуючи дози, це може призвести до передозування препаратом.

Симптоми інтоксикації ізоніазидом: кетонурия, дизартрія, кома, запаморочення, гіперглікемія, млявість, судоми, гіперрефлексія, глюкозурія, дезорієнтація, порушення функцій печінки, метаболічний ацидоз, периферична поліневропатія.

Симптоми інтоксикації пиразинамидом: порушення функцій печінки, посилення вираженості побічних реакцій з боку центральної нервової системи.

Симптоми інтоксикації рафимпицином: судоми, набряк легень, сплутаність свідомості, летаргія.

Побічні реакції

Ізоніазид, що входить до складу препарату, може спричинити розвиток побічних ефектів з боку:

серцево-судинної системи: підвищення артеріального тиску, стенокардія та серцебиття.

нервової системи: депресія, запаморочення, психози, підвищена стомлюваність, зміна настрою, головний біль, поліневрит, слабкість, периферична невропатія, ейфорія, неврит зорового нерва, парестезії, роздратованість, оніміння кінцівок, безсоння, почастішання нападів у хворих можуть частішати напади.

травної системи: токсичний гепатит, нудота, гастралгія, блювання.

Також алергічні реакції (шкірний висип, свербіж, артралгія і гіпертермія), гінекомастія, менорагія, схильність до крововиливів і кровотеч.

Піразинамід, що входить до складу препарату, може спричинити розвиток побічних ефектів з боку:

органів чуття і нервової системи: сплутаність свідомості, депресія, підвищена збудливість, головний біль, порушення сну, судоми, галюцинації, запаморочення.

органів шкт (шлунково-кишкового тракту): жовта атрофія печінки, металевий присмак у роті, загострення пептичної виразки, нудота, жовтяниця, зниження апетиту, гепатомегалія, блювання, діарея, болючість печінки.

крові (гемостаз, кровотворення) та серцево-судинної системи: спленомегалія, сидеробластна анемія, порфірія, тромбоцитопенія, гіперкоагуляція, вакуолізація еритроцитів.

сечостатевої системи: дизурія та інтерстиціальний нефрит.

опорно-рухового апарату: артралгія та міалгія.

Також можливі: гіпертермія, підвищення концентрації сироваткового заліза, загострення подагри, гіперурикемія, акне, фотосенсибілізація та алергічні реакції (свербіж, кропив'янка та шкірні висипання).

Рафампицин, що входить до складу препарату, може спричинити розвиток побічних ефектів з боку:

нервової системи: атаксія, зниження гостроти зору, дезорієнтація, головний біль.

сечовидільної системи: нефронекроз та інтерстиціальний нефрит.

травної системи: гепатит, нудота, підвищення активності печінкових трансаміназ, зниження апетиту, псевдомембранозний ентероколіт, блювання, гіпербілірубінемія, ерозивний гастрит і діарея.

Можливо прояв: лейкопенії, міастенії, індукція порфірії, дисменореї, алергічних реакцій (артралгія, бронхоспазм, еозинофілія, кропив'янка та ангіоневротичний набряк).

При нерегулярному застосуванні або при відновленні після перерви курсу терапії, можуть виникнути такі небажані реакції: грипоподібний синдром (запаморочення, озноб, міалгія, пропасниця і головний біль), шкірні реакції, тромбоцитопенічна пурпура, гемолітична анемія, ниркова недостатність гострої форми.

Умови зберігання

Для зберігання препарату Протуб-3 не потрібно яких-небудь особливих умов: упаковка повинна бути цілою, температура зберігання до +25 °C, у захищеному від вологи та світла місце з обмеженим доступом дітям.

Термін придатності від дати виготовлення не більше 24 місяців.

Рецептурний відпустку.