Ліки Ритовир – це антивірусний засіб, що застосовується при лікуванні пацієнтів ВІЛ-1 інфікованих.

Форма випуску, склад

Препарат Ритовир на виробництві випускається у формі м'яких капсул, які знаходяться в контейнерах, зберігаються в картонній упаковці, по 60 капсул у кожному контейнері, по 1 контейнеру в кожній коробці.

До складу ліків на 1 капсулу входять: пропілпарабен (Е 216), рицинова олія, гліцерин, ритонавір – 100 мг, олеїнова кислота, етанол 95,5%, титану діоксид (Е 171), желатин, бутилгидрокситолуол (Е 321).

Показання до застосування

Показанням до застосування лікарського засобу є ВІЛ-1 захворювання дорослими і дітьми, які старше 2 років. Його приймати в комплексній терапії разом з антиретровірусними препаратами.

Протипоказання

Препарат не рекомендується використовувати для лікування пацієнтам, у яких є особлива гіперчутливість до інгредієнтів, які входять до складу даної добавки, щоб не викликати алергічні реакції на них; а також пацієнтам, які приймають вориконазол, снодійні та седативні засоби; дитячий вік до 2 років.

Період вагітності і грудного вигодовування

Лікарський засіб у період годування груддю, у період вагітності, під час лактації не рекомендується так як немає достатньо інформації про прийом в цей період. Вживати препарат можливо тільки якщо Вам його призначає фахівець і, якщо його застосування не загрожує Вашому і здоров'ю дитини.

Спосіб застосування

Препарат рекомендується використовувати під час прийому їжі всередину, 2 рази в день по 6 капсул, але потрібно почати з дози 2 рази на добу по 300 мг, збільшувати її з кожним днем до рекомендованої дози – 600 мг, 6 капсул, по 2 рази на добу.

Тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання і від ефективності лікування, але в середньому воно триває не більше 14 днів.

Передозування

Випадки про перевищенні дозування препарату не фіксувалися, але якщо Ви перевищили дозу, то необхідно обов'язково звернутися до фахівця за консультацією і слідувати його подальших рекомендацій.

Побічні реакції

При використанні лікарського засобу можуть проявлятися такі побічні ефекти: анемія, анорексія, набряки, фарингіт, подагра, запаморочення, цукровий діабет, лейкопенія, ейфорія, знижене лібідо, амнезія, неспокій, лімфоцитоз, галюцинації, парестезії, параліч, гіпохолестеринемія, кахексія, порушення зору, епілептичні припадки, мігрень, гіповентиляція, дзвін у вухах, атаксія, риніт, нервозність, нудота, кривава діарея, шкірний свербіж, кропив'янка, ураження печінки, міозит, біль в області обличчя, контактний дерматит, екзема, лихоманка, нездужання, депресія.

Умови зберігання

Для зберігання препарату Ритовир не потрібно дотримуватися якісь особливі умови, але потрібно слідувати стандартним умовам таким, як без попадання сонячних променів місце, бажано дуже темне, щоб туди не було доступу дітям, і температура цього місця повинна бути не вище +8 °С.

Капсули відпускаються в аптеках без надання рецепту від фахівця.

Термін придатності препарату становить 18 місяців від дати виготовлення, яка вказана на кожній упаковці.