Противірусна лікарський засіб прямої дії. Вхідні до складу препарату нуклеозидні та нуклеотидні речовини є інгібіторами зворотної транскриптази.

Склад і форма випуску

Зидовир виготовляється в капсулах. Кожна капсула містить 100 мг зидовудину.

Свідчення

Зидовир використовується у складі комбінованого лікування разом з іншими антиретровірусними засобами ВІЛ-інфікованих дітей і дорослих. Лікарський засіб призначений для попередження трансплацентарного зараження плоду вірусом імунодефіциту людини.

Протипоказання

Зидовир не використовується в лікуванні хворих з індивідуальною непереносимістю зидовудину. Препарат не призначається пацієнтам, що страждають патологічним зниженням нейтрофілів (менше 0,75 х 10 9/л) або аномально низьким рівнем гемоглобіну (менше 7,5 г/л або 4,65 ммоль/л). Медикаментозне засіб не призначений для використання в терапії жінок з терміном вагітності менше 14 тижнів і годуючих.

Призначення препарату протипоказане новонародженим із важкими формами гіпербілірубінемії, які, крім проведення фототерапії, потребують призначення додаткового лікування, а також дітям з підвищеним вмістом (більше ніж у 5 разів) рівня трансамінази крові.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У зв'язку з недостатньою вивченістю впливу зидовудину на розвиток плода, Зидовир допустимо використовуватися в терапії вагітних до 14 тижня тільки за життєво важливими показниками.

У зв'язку з тим, що вірус иммунодифицита людини у великій кількості міститься в материнському молоці, ВІЛ-інфіковані жінки у зв'язку з високим ризиком передачі інфекції новонародженій дитині не проводять вигодовування дитини грудьми.

Спосіб застосування та дози

Дорослі і діти, яким виповнилося 12 років, приймають Зидовир по 500 мг або 600 мг на добу, розділених на два або три прийоми, спільно з іншими антиретровірусними засобами. Препарат вживається незалежно від прийому їжі.

Діти від 6 до 12 років приймають лікарський засіб від трьох до чотирьох разів на день по 360 або 480 мг на квадратний метр площі тіла, при цьому максимальна разова доза лікарського засобу складає 200 мг і приймається з інтервалом неї менше шести годин.

Діти від 3 місяців до 6 років повинні приймати Зидовир в розчині відповідної віку дозуванні.

Для попередження перинатального інфікування плода вагітні ВІЛ-інфіковані жінки повинні приймати препарат після 14 тижні вагітності по 100 мг п'ять разів на день.

Передозування

При прийомі Зидовира в дозах, що значно перевищують терапевтичні, у пацієнтів спостерігається посилене формування побічних симптомів.

Для нормалізації стану пацієнта призначають коректне підтримуюче лікування.

Побічні ефекти

Прийом препарату може супроводжуватися формуванням алергічних реакцій, анемії, нейтропенії, лейкопенії, тромбоцитопенії, панцитопенії, апластичної анемії, анорексії, гіперлактатемії, головного болю, безсоння, запаморочення, парестезії, втрата ясності мислення, сонливість, судоми, занепокоєння, тривожності, депресії, кардіоміопатії, задишки, кашлю, диспепсичних розладів, кропив'янки, посиленої пітливості, гінекомастії, часті сечовипускання, лихоманки, астенії, генералізованих болю, ознобу, грипоподібного синдрому.

Умови і терміни зберігання

Зидовир слід берегти в місцях, які захищені від проникнення вологи і сонячного світла. Термін придатності капсул – 3 роки.