Противірусний лікарський препарат, що володіє прямою дією. Фармацевтичне засіб на основі абакавіру сульфату, який призначають в комбінованій терапії для лікування ВІЛ. Препарат відносять до групи нуклеазидных інгібіторів зворотної транскриптази. Він також є потужним інгібітором деяких типів ВІЛ, включаючи ізоляти ВІЛ-1, володіють зниженою чутливістю до зидовудину, ламивудину, залцитабину, диданозину або невірапіну.
Склад і форма випуску
Основна діюча речовина даного фармпрепарату - абакавіру сульфат. До допоміжних речовин, що входять до його складу, належать: целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят, кремнію дикосид колоїдний безводний, магнію стеарат, титану діоксид, триацетин, полісорбат.
Випускається у формі таблеток, одна таблетка має дозуванням 300 мг.
Свідчення
Даний препарат є противірусним засобом прямої дії, призначений для системного застосування. Призначається для лікування як дітей, так і дорослих у складі комбінованої терапії вірусу імунодефіциту (ВІЛ).
Потрапляючи в клітини, абакавір має властивість перетворюватися в активний метаболіт карбовира трифосфату. Головним механізмом дії зазначеного метаболіту є гальмування зворотної транскриптази ВІЛ.
Внаслідок виробленого дії порушується необхідний зв'язок у ланцюжку вірусної ДНК, що тягне припинення її реплікації (повторення, відтворення).
У результаті такого впливу розмноження вірусу припиняється.
Протипоказання
Не застосовують при гіперчутливості до основної діючої речовини абакавиру або до одного з компонентів препарату.
Протипоказано застосовувати у випадку, якщо у пацієнта є помірна або тяжка печінкова недостатність.
Діти у віці до 12 років і з вагою менше 30 кілограм протипоказано приймати даний препарат у таблетованій формі.
Застосування нуклеазидных аналогів може викликати реакцію лактоацидозу. Найчастіше лактоацидоз в цьому випадку асоційований з гепатомегалією і печінковим стеатозом. Це слід враховувати страждають непереносимістю лактози.
Зазвичай лактоацидоз виникає після декількох місяців лікування, і спочатку його можна сплутати з панкреатитом, печінковою йди нирковою недостатністю.
При появі ознак лактоацидозу лікування слід припинити.
Пацієнти повинні бути попереджені, що антиретровірусна терапія, включаючи терапію абаковира сульфатом, не є профілактикою передачі ВІЛ іншим людям через кров або сексуальний контакт.
Застосування при вагітності і годуванні грудьми
Немає даних про безпеку застосування даного ліки в період вагітності і лактації. Тому приймати препарат протягом всіх трьох триместрів вагітності не рекомендується, а на час прийому грудне годування слід припинити.
Спосіб застосування та дози
Приймається незалежно від прийому їжі. Бажано таблетку не розламувати, приймаючи цілком. Припустимо подрібнити її лише в разі неможливості прийому цілої таблетки. У цьому випадку після роздрібнення її допустимо розвести в невеликій кількості води. Прийняти її слід негайно після приготування такого розчину.
Дорослі і діти з вагою менше 30 кг приймають по 600 мг на добу – по 1 таблетці двічі на день або по 2 таблетки 1 раз на добу.
Діти віком до 12 років або з масою тіла, що не перевищує 30 кг, не приймають даний препарат у таблетованій формі.
Передозування
Якщо мав місце випадок передозування, слід в першу чергу виключити алергічну реакцію. Якщо такої немає, слід застосовувати симптоматичну терапію.
Ефективність гемодіалізу або перитонеального діалізу невідомі.
Побічні ефекти
У разі появи реакцій гіперчутливості до абакавиру можливі алергічні реакції аж до анафілактичного шоку. Можливі також реакції у вигляді висипань, кропив'янки, підвищення температури тіла, нудоти, блювоти, болю в животі.
В деяких випадках спостерігалися:
- задишка;
- біль у горлі;
- дистрес-синдром у дорослих (процес, надає руйнівний вплив на психофізіологічні функції);
- дихальна недостатність;
- сонливість.
Може розвинутися лімфопенія, міалгія, ниркова недостатність.
Умови і терміни зберігання
Зберігається до 3 років при температурі до 30°С.