Ламівудин і зидовудин мають синергічну інгібуючу дію на реплікацію вірусів імунодефіциту людини - ВІЛ-1 і ВІЛ-2. Обидві речовини є активними компонентами, які поступово в клітинах перетворюються на трифосфати. Ламівудин - і зидовудинтрифосфат - це селективні конкуренти інгібіторів зворотної транскриптази вірусу імунодефіциту людини. В основі антивірусного механізму їх дії лежить впровадження у вигляді монофосфату в будову вірусної ДНК, що інгібує її реплікацію. Було встановлено, що така комбінація препаратів запобігає розвитку резистентності до зидовудину у хворих, які раніше не отримували антиретровірусне лікування.

Склад і форма випуску

Таблетки, вкриті кишковорозчинною плівковою оболонкою і містяться в контейнерах з пластику за 60 штук. У складі кожної таблетки присутня по 150 мг ламивудина, 200 мг невірапіну та 300 мг зидовудину.

Свідчення

Зидолам-Н застосовується у складі комплексного лікування ВІЛ-позитивних пацієнтів.

Протипоказання

Неможливо призначення препарату хворим з виявленою індивідуальною непереносимістю ламивудина, невірапіну або зидовудину. Засіб використовується в тих випадках, коли у пацієнта виявлено патологічне зниження кількості нейтрофілів - нижче 0,75 х 10 9/л або аномально низький рівень гемоглобіну менше 7,5 г/л або 4,65 ммоль/л. Медикаментозне засіб не призначається хворим, які страждають важкими формами дисфункції нирок, міопатією, жировою дистрофією печінки, а також жінкам на стадії вагітності або у період годування груддю та дітям, які не досягли 12 років.

Зидолам-Н не призначається пацієнтам, які тільки розпочали прийом невірапіну та їх стан є недостатньо стабільним для прийому невірапіну в дозі 200 мг двічі на добу.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У даному дозуванні препарат не використовується в терапії годуючих та вагітних жінок.

Спосіб застосування та дози

Лікування препаратом Зидолам-Н повинен призначати тільки лікар, який має досвід лікування ВІЛ-інфікованих.

Препарат використовується для прийому внутрішньо, незалежно від вживання їжі. При проковтуванні таблеток їх не рекомендується розжовувати, розламувати або подрібнювати іншим способом, так як це викличе зниження їх фармакологічного ефекту.

Дорослі хворі та діти старше 12 років приймають Зидолам-Н двічі в день по одній таблетці.

Таблетки Зидолам-Н володіють фіксованим дозуванням і не можуть використовуватися для лікування хворих, які потребують корекції дози.

Передозування

При прийомі Зидолам-Н у високих дозах у хворих спостерігається посилене розвиток побічних симптомів.

При передозуванні медикаментозним засобом необхідно обстежити хворого для виявлення у нього ознак гострої інтоксикації. Для нормалізації стану хворому слід призначити симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

При прийомі Зидолама-Н у хворих може спостерігатися розвиток порушень в роботі органів кровотворення, таких як нейтропенія, панцитопенія, апластична анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія, лактоацидоз. Також у деяких пацієнтів спостерігається підвищене занепокоєння, депресія, головний біль, порушення сну, парестезії, зниження розумової активності, судоми, кардіоміопатія, кашель, задишка, диспепсичні розлади, зміна смакових відчуттів, метеоризм, панкреатит, кропив'янка та алергічні реакції, що проявляються почервонінням, роздратуванням і висипаннями на шкірі.

Умови і терміни зберігання

Зидолам-Н повинен зберігатися в темних місцях, які захищені від проникнення вологи. Тривалість зберігання таблеток – 2 роки.