Діючий компонент препарату занамівір є високоселективним інгібітором нейрамінідази, ферменту утворюється на поверхні вірусу грипу та відповідає за його проникнення через слиз до оболонкам епітеліальних клітин, що призводить до інфікування здорових клітин. Гальмування вироблення цього ферменту порушує реплікацію вірусів грипу А і В. Препарат чинить вплив на всі відомі підтипи нейрамінідази продукується вірусами грипу А.

Занамівір характеризується позаклітинної активністю. Його використання знижує поширення вірусів грипу і пригнічує вивільнення його віріонів з епітеліальних клітин дихальних шляхів. Ефективність місцевого застосування занамівіру підтверджена відповідними клінічними дослідженнями

Склад і форма випуску

Реленца виготовляється у вигляді порошку, призначеного для проведення інгаляцій. Одна доза препарату містить 5 мг діюча речовина занамівіру.

Свідчення

Застосовується у комплексному лікуванні та профілактиці грипу типів А і В у дітей, старше п'яти років і дорослих.

Протипоказання

Застосування препарату протипоказано хворим з індивідуальною непереносимістю препарату. У процесі вивчення занамівіру було встановлено, що він не зв'язується з білками, не метаболізується в печінці і не виводитися цим органом, що дозволяє його використовувати в терапії хворих, що страждають важкими захворюваннями печінки.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Безпека використання Реленца в терапії вагітних не встановлена. В ході досліджень було виявлено, що занамівір здатний проникати через плацентарний бар'єр, але при цьому не було встановлено, що він здатний надавати тератогенного впливу на розвиток плоду.

У зв'язку з відсутністю клінічного досвіду використання в терапії жінок, що годують, препарат не призначається цим хворим.

Спосіб застосування та дози

Реленца використовуватися у вигляді інгаляцій із застосуванням дискхалера, який реалізується спільно з порошком. При необхідності використання інших інгаляційних препаратів, хворого попереджають про те, що їх застосовують до використання Реленца.

При лікуванні грипу хворі отримують по 2 дози лікарського засобу два рази на добу. У добу хворий може отримувати 20 мг кошти. Тривалість лікування становить 5 днів.

Для отримання максимального терапевтичного ефекту слід починати використовувати препарат відразу ж після появи симптомів інфекції.

Для попередження зараження грипом хворий повинен отримувати по 2 дози препарату один раз на добу протягом 10 днів, при необхідності тривалість його використання може бути збільшена до 30 днів

Передозування

Виникнення передозування при коректному використанні препарату у зв'язку з його низькою біодоступністю неможливо.

Побічні ефекти

Реленца відмінно переноситься при пероральному інгаляційному застосуванні, однак у деяких пацієнтів, які страждають підвищеною чутливістю до його інгредієнтів, спостерігається виникнення гострого бронхоспазму, погіршення зниження дихальної функції, набряк гортані, анафілактичні реакції, пропасниця, відчуття стиснення в горлі, токсичний епідермальний некроліз, судоми, пригнічення свідомості, галюцинації і делірій.

Умови і терміни зберігання

Реленца зберігають у недоступних місцях для дітей, при температурі не більше 30 градусів. Термін зберігання лікарського засобу – 7 років.