Ламівудин характеризується високою синергичностью щодо зидовудину та здатністю інгібувати реплікацію вірусу ВІЛ у клітинах. Кожна речовина метаболізується клітинними киназами до 5-трифосфатов (ТФ). Ламівудин і зидовудин-ТФ – це конкурентні інгібітори зворотної транскриптази вірусу ВІЛ. Їх антивірусна активність базується на здатності впроваджуватися у вигляді монофосфату в ланцюзі ДНК вірусу, в результаті чого спостерігається гальмування її реплікації.

Склад і форма випуску

Ламихоп 3 виготовляється у формі таблеток для прийому всередину, які вкриті оболонкою, растворяющейся в кишечнику. Кожна таблетка містить 150 мг ламивудина та 300 мг зидовудину. Таблетки міститися у флаконах по 60 штук.

Свідчення

Ламихоп 3 призначений для використання в терапії ВІЛ-позитивних пацієнтів.

Протипоказання

Не застосовується в терапії хворих з попередньо виявленою індивідуальною непереносимістю зидовудину і ламивудина. Засіб не призначається хворим з патологічно зниженим кількістю нейтрофілів в крові (менше 0,75 х 10 9/л) або аномально низькому рівні гемоглобіну (менше 7,5 г/л або 4,65 ммоль/л).

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У зв'язку з відсутністю даних щодо безпеки комплексного впливу ламивудина і зидовудину на розвиток плода, використання Ламихоп 3 в терапії вагітних можливо тільки в разі серйозних показань.

Зидовудин проникає в материнське молоко, що не дозволяє призначати його жінкам, що годують.

Спосіб застосування та дози

Ламихоп 3 може призначити тільки лікар, що має досвід лікування ВІЛ-позитивних хворих.

Дорослі і діти з масою тіла понад 30 кг приймають препарат по 1 таблетці 2 рази на добу.

Діти, що володіють масою тіла від 21 до 30 кг, засіб приймають по 1/2 таблетки вранці по 1 таблетці в вечірній час, а від 14 до 21 кг - 1/2 таблетки один раз на день.

При використанні лікарського засобу терапії хворих, які страждають нирковою недостатністю з кліренс креатинином нижче 50 мл/хв, рекомендується вживати ламівудин та зидовудин в окремих пероральних формах.

При розвитку незвичайних симптомів про них слід повідомити лікаря.

Передозування

При прийомі Ламихоп 3 в дозах, що перевищують терапевтичні, можливе посилене формування побічних симптомів.

При передозуванні препаратом необхідно обстежити хворого для виявлення симптомів інтоксикації, призначити йому промивання шлунка та отримання відповідного підтримуючого лікування.

Побічні ефекти

У деяких хворих прийом Ламихопа 3 може супроводжуватися розвитком нейтропенії, панцитопенії, апластичної анемії, лейкопенії, тромбоцитопенії, лактоацидозу. Крім цього, у пацієнтів може спостерігатися виникнення підвищеного занепокоєння, депресії, головного болю, порушень сну, парестезії, зниження розумової активності, судоми, кардіоміопатія, кашель, задишка, диспепсичні розлади, зміна смакових відчуттів, метеоризм, панкреатит, кропив'янка та алергічні реакції.

Умови і терміни зберігання

Препарат Ламихоп 3 може зберігатися в темному місці, яке не проникає сонячне світло, не більше 3 років.