Противірусний засіб, що використовується у складі комбінованої системної терапії ВІЛ-інфікованих хворих.

Ламівудин – це противірусний засіб, що характеризується високою активністю відносно ретровірусів.

Зидовудин являє собою противірусний засіб, з високою активністю відносно ретровірусів. Він конкурентно блокує дію зворотної транскриптази і вибірково гальмує реплікацію вірусної ДНК.

Невірапін – це ненуклеозидний інгібітор зворотної транскриптази вірусу імунодефіциту людини I типу. Він зв'язується із зворотною транскриптазой та інгібує РНК і ДНК-залежну активність ДНК-полімерази, що стає основною причиною руйнування каталітичного центру вірусного ферменту.

Склад і форма випуску

Дуовир-Н виготовляється у формі таблеток, призначених для прийому всередину і вкритих оболонкою, растворяющейся в кишечнику. У складі кожної таблетки, що містять по 150 мг ламивудина, 200 мг невірапіну та 300 мг зидовудину.

Свідчення

Дуовир-Н показаний для використання в складі комбінованої терапії разом з іншими антиретровірусними засобами для лікування ВІЛ-інфікованих хворих.

Протипоказання

Дуовир-Н не використовується в терапії осіб з виявленою індивідуальною непереносимістю ламивудина, невірапіну або зидовудину. Крім цього, медикаментозне засіб не призначається, якщо пацієнт страждає патологічно зниженим кількістю нейтрофілів - менше 0,75 х 10 9/л або аномально низьким рівнем гемоглобіну нижче 7,5 г/л або 4,65 ммоль/л. Також його не призначають хворим, які страждають важкими порушеннями в роботі печінки, панкреатит і периферичної нейропатією. Протипоказаний спільний прийом Дуовира-Н з препаратами, що містять звіробій продірявлений, з-за високого ризику зниження вмісту в плазмі крові невірапіну, що спричинить за собою зниження його лікувального потенціалу.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У зв'язку з недостатньою вивченістю впливу Дуовира-Н на розвиток плода застосування препарату в терапії вагітних на ранніх термінах доцільно тільки за життєво важливими показаннями.

У зв'язку з високою концентрацією вірусу в материнському молоці ВІЛ-інфіковані жінки після пологів не повинні годувати малюка грудьми, так як це може викликати інфікування новонародженого.

Спосіб застосування та дози

Препарат приймають цілком, без додаткового подрібнення, незалежно від вживання їжі. Перед початком прийому Дуовир-Н проводять монотерапію Вірамуном у дозі 200 мг 1 раз на добу протягом 14 днів разом зі стандартними дозами ламивудина + зидовудину два рази в день. При виникненні у пацієнта висипки терапію комбінованим препаратом не проводять.

Дорослі хворі приймають Дуовир-Н по 1 таблетці два рази на день. Тривалість лікування підбирається індивідуально шляхом проведення постійного моніторингу в крові хворого кількості CD4-лімфоцитів.

Передозування

При гострому отруєнні препаратом Дуовир-Н спостерігається посилене формування побічних симптомів.

Для стабілізації стану хворого призначають відповідне підтримуюче лікування

Побічні ефекти

Прийом Дуовира -Н може викликати розвиток у пацієнта головного болю, порушень сну, запаморочення, нейтропенії, лейкопенії, тромбоцитопенії, парестезії, втрата ясності мислення, анемії, панцитопенії, апластичної анемії, анорексії, гіперлактатемії, сонливість, судоми, занепокоєння, тривожності, депресії, кардіоміопатії, задишки, кашлю, диспепсичних розладів, підвищеного рівня печінкових ферментів, кропив'янки, посиленого потовиділення, гінекомастії, частого сечовипускання, лихоманки, астенії, генералізованих болю, ознобу, грипоподібних симптомів, місцевих і системних алергічних реакцій.

Умови і терміни зберігання

Дуовир-Н повинен зберігатися в оригінальній упаковці в місцях, які захищені від проникнення світла. Категорично заборонено вживати препарат, який зберігався в неналежних умовах. Тривалість зберігання при дотриманні основних умов становить 3 роки.