Лікарський засіб відноситься до групи противірусних препаратів. Має жарознижувальну, болезаспокійливу та протизапальну дію. Наявність властивостей обумовлено присутністю у складі провідного компонента – энисамиум йодиду, похідного ізонікотинової кислоти. Володіє властивостями ненаркотического анальгетика з жарознижуючу, протизапальну, імуномодулюючу та интерфероногенным дією. Завдяки вмісту йоду інгібується секреція тиреоїдних гормонів, блокується приєднання віріона до клітин-мішеней і його подальша реплікація. Препарат стабілізує клітинні мембрани, нормалізує обмінні процеси у вогнищі запалення, гальмує дегрануляцію базофілів, тим самим послаблюючи запальні реакції. Впливаючи на ретикулярну формацію стовбура і опиодергические механізми, забезпечується аналгезуючий ефект препарату. Лікарський засіб виступає активатором ендогенного інтерферону, надаючи імуномодулюючу дію. Також, засіб є антиоксидантом, завдяки здатності впливати на рівень простагландинів. Препарат швидко всмоктується в системний кровотік. Через 2,5 години після застосування зазначається його висока концентрація у плазмі. Метаболізм відбувається в печінці, виведення через нирки у вигляді метаболітів.

Форма випуску, склад

Лікарський засіб Амізон Макс представлено у вигляді капсул, по 10 шт. в пластинці з осередками. В одній упаковці 2 пластинки.

Вміст 1 капсули: энисамиум йодид 0,5 г, магнію стеарат, желатин, титану діоксид, харчовий барвник Е110.

Показання до застосування

Препарат застосовується при проявах гострих респіраторних захворювань, грипі, застуді.

Протипоказання

Лікування препаратом протипоказане при наявності:

порушень в роботі печінки;

порушень в роботі нирок;

підвищеної сенситивности до складових;

тиреотоксикозу;

алергії всіх видів;

дитячого віку;

1 триместру вагітності.

Обережно засіб застосовується при порушенні роботи щитовидної залози.

Період вагітності і грудного вигодовування

Категорично забороняється прийом препарату в першому триместрі вагітності. У другому і третьому, засобом лікування можливо тільки при гострій необхідності та за призначенням лікаря. Грудне годування слід тимчасово припинити під час лікування препаратом.

Спосіб застосування

Капсули Амізон Макс приймають всередину, в цілісному вигляді, після прийому їжі. Дорослим приймати по 1 капсулі 3-4 рази на добу. Тривалість лікування не повинна перевищувати 7 днів. Максимальна доза одного прийому – 1 г, добова доза не повинна перевищувати 2 р.

При комбінуванні препарату з іншими засобами аналогічної групи, можливе посилення їх лікувальної дії. Найкраще для цього підійде аскорбінова кислота, та інші вітаміни.

Передозування

При завищенні рекомендованих доз можливий розвиток:

болю в животі;

нудоти:

блювоти;

забарвлення слизових оболонок у коричневий колір;

діареї;

підвищення температури;

шкірних висипань (бульозні);

еритеми.

Рекомендується в таких випадках промивання шлунка та проведення симптоматичного лікування.

Побічні реакції

Лікування препаратом може викликати ряд небажаних явищ:

задишка;

печіння в області горла;

шкірний висип;

набряклість;

нудота;

блювання;

діарея;

головні болі;

запаморочення;

підвищення або пониження тиску;

слабкість.

Умови зберігання

Лікарський препарат рекомендується зберігати подалі від дітей і світла, при температурі 25 градусів.