Даний лікарський препарат відноситься до групи противірусних засобів. Являє собою витяжку з молока риб сімейства лососевих і осетрових, є стандартизованою очищеної комплексної сіллю натрію дезоксирибонуклеата (з залізом).

Препарат справляє противірусну дію, володіючи властивостями імуномодулятора, мобілізує внутрішні сили організму на захист від грибкових, вірусних і бактеріальних атак.

Виявляє ефективність щодо широкого спектра різних вірусів і бактерій.

Як було встановлено клінічними випробуваннями, препарат чудово переноситься, володіє низькою токсичністю, має низькі ризики виникнення побічних ефектів, відрізняється високою ефективністю.

Дезоксирибонуклеат натрію, що є його основною діючою речовиною, має велику тропність щодо органів системи кровотворення. Крім того, він бере участь в клітинному обміні речовин.

Склад і форма випуску

Основна діюча речовина препарату – дезоксирибонуклеат натрію і заліза хлориду гексагідрат. В якості допоміжних речовин виступає очищена вода для ін'єкцій.

Проводиться у формі розчину для ін'єкцій, розлитим у флакони по 5 мл, причому 1 мілілітр препарату містить 75 мг дезоксирибонуклеата натрію і 0,24 мг заліза хлориду гексагідрату.

Свідчення

Даний лікарський засіб рекомендується застосовувати в комплексному лікуванні пацієнтів, які страждають на:

- ВІЛ-інфекцією;

- гепатитом С (поєднаному з ВІЛ-інфекцією);

- синдром набутого імунодефіциту;

- ВІЛ-інфекцією з рецидивуючою формою герпетичної інфекції.

Можна також застосовувати в схемах лікування кліщового енцефаліту, герпесу та гепатиту С.

Застосування даного препарату у пацієнтів з ВІЛ викликає збільшення рівня CD4+ лімфоцитів в плазмі, яке підтримується 1-1,5 місяці після відміни препарату. Також спостерігається зниження вірусного навантаження на організм.

У пацієнтів, які страждають герпесом рецидивуючої форми, застосування препарату знижує тяжкість вираженості і тривалість рецидивів, а також розвиває тривалу ремісію.

При застосуванні препарату в комплексному лікуванні хронічної форми гепатиту С спостерігалося поліпшення переносимості основного лікування, а також зниження репликационной активності генотипів вірусу гепатиту С, відсутність реплікації вірусів і відновлення клітин печінки, а також перехід захворювання у латентну фазу.

Протипоказання

Не застосовується, якщо у пацієнта спостерігається підвищена чутливість (алергія) щодо одного з компонентів, які входять до складу препарату.

Протипоказано застосування в педіатрії.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не застосовується для лікування вагітних жінок.

Якщо є необхідність приймати даний препарат, то на час лікування лактацію (грудне годування слід припинити.

Спосіб застосування та дози

Даний лікарський засіб Ферровир застосовується ін'єкційно внутрішньом'язово, введення проводиться в умовах асептики. Конкретна доза та тривалість лікування призначається і коригується лікарем.

Рекомендується пацієнтам з СНІД та ВІЛ вводити 5 мл препарату внутрішньом'язово 2 рази на день. Максимальна добова доза – до 150 мг речовини в добу.

Курс лікування – 2 тижні. Повторний курс допустимо провести через півтора-два місяці.

Пацієнтам з вірусом герпесу вводять 5 мл препарату, 2 рази на день. Курс лікування – 2 тижні.

Пацієнтам, які страждають на гепатит С, вводять 5 мл препарату внутрішньом'язово 2 рази на день. Курс лікування – 2 тижні. Після закінчення цих двох тижнів його вводять ще протягом 2 тижнів, але вже не щодня, а через день.

Пацієнтам, страждаючим кліщовим енцефалітом, вводять 5 мл препарату внутрішньом'язово 2 рази на день. Тривалість лікувального курсу 5-10 днів.

Для зниження хворобливості ін'єкцій препарат вводять повільно (мінімум 1-2 хвилини).

Передозування

У випадках передозування, реакцій, які свідчили про інтоксикації, не повідомлялося.

Побічні ефекти

Лікування даним препаратом зазвичай добре переноситься. У поодиноких випадках терапія цим препаратом може викликати побічні ефекти у вигляді:

- підвищення температури тіла до 38°С;

- припливу крові до шкірних покривів;

- біль у місці введення препарату.

У разі, якщо внаслідок прийому даного препарату з'явилися які-небудь незвичайні побічні ефекти, слід звернутися до лікаря з приводу можливих змін схеми лікування.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності препарату – не більше 5 років від дати виробництва, вказаної на упаковці.

Зберігати в сухому місці, недоступному для дітей, при температурі не нижче ніж 4 та не вище 20°С.