Даний препарат належить до групи комбінованих адсорбованих бесклеточных імунобіологічних препаратів, призначений для імунопрофілактики правця, кашлюку та дифтерії.

Містить зменшену кількість антигену, призначений для профілактики інфекцій вірусного та бактеріального походження.

До складу вакцини входить дифтерійний анатоксин, правцевий анатоксин, а також п'ять бесклеточных кашлюкових компонентів, які отримують з різних культур: кашлюковий анатоксин, филаментозный гемаглютинін і пертактин. В склад входять у тому числі фимбрии типів 2 і 3.

Склад і форма випуску

Основні діючі речовини препарату – імунобіологічні компоненти – правцевий та дифтерійний анатоксини (адсорбовані), бесклеточная коклюшна вакцина, яка містить кашлюковий анатоксин, филаментозный гемаглютинін, агглютиногены фимбрий типів 2 і 3, а також пертактин (адсорбовані).

До складу також входять допоміжні компоненти – фосфат алюмінію, 2-феноксіетанол 0,6%, вода для ін'єкцій, формальдегід, глутаральдегид.

Проводиться у формі суспензії, об'ємом 0,5 мл, що містять правцевий анатоксин (більше 20 МО), дифтерійний анатоксин (більше 2 МО), кашлюковий анатоксин (2,5 мкг), филаментозный гемаглютинін (5 мкг), агглютиногены фимбрий типів 2 і 3 (5 мкг), а також пертактин (3 мкг).

Свідчення

Даний иммунобиологический препарат ефективний для вакцинації від правця, кашлюку та дифтерії осіб у віці старше 4 і молодше 64 років.

Вакцинацію також рекомендується для осіб, які вже хворіли перерахованими захворюваннями, оскільки не завжди в таких випадках виробляється досить стійкий імунітет.

ВІЛ-інфікованим особам рекомендується також пройти вакцинацію відповідності з національними рекомендаціями.

Спостереження протягом більш ніж 10 років за підлітками і дорослими, які пройшли вакцинацію в дитинстві, а потім ревакцинацію, показало збереження захисної реакції від правця і дифтерії з ефективністю 92-99%. Вакцинація від коклюшу знижується після закінчення 10 років до вихідного показника.

Протипоказання

Не застосовується, якщо у пацієнта спостерігається підвищена чутливість (алергія) до одного з компонентів, які входять до складу препарату.

Зокрема, раніше спостерігалися анафілактичні реакції на препарати, що містять дифтерійний, правцевий анатоксин і кашлюкову вакцину.

Також протипоказаний, якщо у пацієнта діагностовано:

- енцефалопатія (кома, порушення свідомості, судоми) протягом тижня після вакцинації при цьому препарат містив кашлюковий компонент.

- прогресуючі неврологічні захворювання, епілепсія.

- гострі інфекційні та неінфекційні захворювання, загострення хронічних захворювань – в якості тимчасових протипоказань (вакцинація проводиться у стадії ремісії хвороби або після того як вона пройде);

- ГРВІ, кишкові захворювання, інші хвороби, при яких характерне підвищення температури (в цьому випадку щеплення роблять після одужання або після зниження температури до меж норми).

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Застосовувати для лікування вагітних жінок не рекомендується, лише у випадках, коли існує реальна небезпека зараження кашлюк.

Грудне годування на час застосування препарату бажано припиняти.

Спосіб застосування та дози

Зазвичай вакцинація і ревакцинація проводяться одноразовим введенням однієї дози препарату (0,5 мл).

Препарат вводиться внутрішньом'язово в плече – в дельтовидний м'яз.

Не можна вводити препарат в сідничний м'яз, підшкірно або внутрішньошкірно!

Не можна вводити препарат в кровоносні судини!

Якщо існує така необхідність, то, згідно з рекомендаціями національного органу охорони здоров'я, дану вакцину допустимо застосовувати замість вакцини від дифтерії та правця для ревакцинації проти дифтерії, правця та кашлюку у дітей старшого віку, а також дорослих.

На випадок виникнення анафілактичного шоку, за пацієнтом проводиться спостереження протягом півгодини після уколу. Кабінет, в якому проводиться вакцинація, повинен бути забезпечений препаратами для протишокової терапії.

Передозування

Передозування цим препаратом на даний момент не фіксувалася.

Побічні ефекти

При здійсненні введення вакцини часто виникає біль у місці введення, яка, як правило, відбувається протягом 3-х днів.

Найчастіше зустрічаються такі побічні ефекти, як:

- стомлюваність (у дітей);

- головний біль (у підлітків та дорослих);

- підвищення температури до 38°С і більше градусів за Цельсієм;

- біль, набряк, почервоніння у місці введення;

- нудота, блювання, діарея;

- анорексія;

- міалгія, м'язова слабкість;

- набряки суглобів;

- загальне нездужання;

- відчуття ознобу;

- висип на шкірі;

- збільшення лімфовузлів в пахвових западинах.

У разі, якщо внаслідок прийому даного препарату з'явилися які-небудь незвичайні побічні ефекти, слід звернутися до лікаря з приводу можливих змін схеми лікування.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності препарату – не більше 3 років від дати виробництва, вказаної на упаковці.

Зберігати в сухому місці, недоступному для дітей, при температурі, не нижче 2 і не перевищує 8°С.