Даний препарат належить до групи комбінованих адсорбованих на гелі алюмінію гідроксиду бесклеточных імунобіологічних речовин, який призначений для профілактики дифтерійної інфекції бактеріального походження, а також правця, збудником якої є анаеробна паличка.

До складу вакцини входить дифтерійний анатоксин, введення якого, якщо воно проводиться відповідно до зазначеної в інструкції схемою лікування, сприяє формуванню специфічного імунітету, який оберігає від зараження дифтерією.

Також вакцина, що містять правцевий анатоксин, який був отриманий завдяки інактивації токсину за допомогою формальдегіду.

Вступ згідно з рекомендованою схемою лікування викликає вироблення імунітету у щепленого особи від дифтерії і правця.

Склад і форма випуску

Основні діючі речовини препарату – иммунобиологический компонент - дифтерійний анатоксин (адсорбований), а також правцевий анатоксин.

До складу також входять допоміжні компоненти – алюмінію гідроксид, тощо.

Проводиться у формі суспензії для ін'єкцій, об'ємом 0,5 мл препарату, що містить 1 дозу вакцини, необхідної для одноразової імунізації. Одна доза містить не менше 10 флоккулирующих одиниць дифтерійного анатоксину, а також не менше 10 одиниць антитоксинсвязующих одиниць правцевого анатоксину.

Свідчення

Даний иммунобиологический препарат ефективний для вакцинації від дифтерії і правця. Може застосовуватися для вакцинації дорослих і дітей.

Вакцинацію також рекомендується для осіб, які вже хворіли перерахованими захворюваннями, так як не завжди в таких випадках виробляється досить стійкий імунітет.

Дану щеплення застосовують також, якщо у дитини є протипоказання від вакцинації комбінованою вакциною, в якій міститься компонент від кашлюку.

Спостереження протягом більш ніж 10 років за підлітками і дорослими, які пройшли вакцинацію в дитинстві, а потім ревакцинацію, показало збереження захисної реакції від дифтерії з ефективністю 99%.

Ефективність правцевого анатоксину трохи нижче, проте, за деякими даними, зберігається на рівні від 80 до 100%.

Протипоказання

Не застосовується, якщо у пацієнта спостерігається підвищена чутливість (алергія) до одного з компонентів, які входять до складу препарату.

При імунізації слід дотримуватися загальних рекомендацій щодо протипоказань до імунізації, які представлені в діючих інструкціях МОЗ України.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Застосовувати для лікування вагітних і годуючих жінок не рекомендується, однак серйозних наслідків для плода не очікується.

Спосіб застосування та дози

Зазвичай вакцинація і ревакцинація проводяться одноразовим введенням однієї дози препарату (0,5 мл).

Даний препарат вводиться внутрішньом'язово у верхній зовнішній квадрант сідниці або верхню передню частину стегна, або глибоко підшкірно (підліткам) під лопатку.

Припустимо вакцинування одночасно з введенням щеплення від поліомієліту.

На випадок виникнення анафілактичного шоку, за пацієнтом проводиться спостереження протягом півгодини після уколу. Кабінет, в якому проводиться вакцинація, повинен бути забезпечений препаратами для протишокової терапії.

Передозування

Передозування цим препаратом на даний момент не фіксувалася.

Побічні ефекти

При здійсненні введення вакцини часто виникає біль у місці введення, яка, як правило, відбувається протягом 3-х днів.

Найчастіше зустрічаються такі побічні ефекти, як:

- стомлюваність (у дітей);

- головний біль (у підлітків та дорослих);

- підвищення температури до 38°С і більше градусів за Цельсієм;

- біль, набряк, почервоніння у місці введення;

- колаптоїдний стан у разі алергічної реакції на введення препарату, набряк Квінке;

- нудота, блювання, діарея;

- анорексія;

- міалгія, м'язова слабкість;

- набряки суглобів;

- загальне нездужання;

- відчуття ознобу;

- апное (зустрічається у недоношених дітей);

- висип на шкірі, кропив'янка;

- збільшення лімфовузлів в пахвових западинах;

- анафілактичний шок.

У разі, якщо внаслідок прийому даного препарату з'явилися які-небудь незвичайні побічні ефекти, слід звернутися до лікаря з приводу можливих змін схеми лікування.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності препарату – не більше 3 років від дати виробництва, вказаної на упаковці.

Зберігати в сухому місці, недоступному для дітей, при температурі, не нижче 2 і не перевищує 8°С.

Не заморожувати!