Вакцина Стафілококова сприяє формуванню специфічної антимікробної протівостафілококковий імунітету у щеплених пацієнтів.

Форма випуску, склад

Препарат Вакцина Стафілококова виробляють у вигляді прозорої, безбарвної рідини із специфічним запахом.

До складу вакцини входить комплекс розчинних термостабільних антигенів, які витягують з мікробних клітин стафілокока за допомогою водно-фенольної екстракції.

Упаковка: в картонній пачці 10 скляних ампул по 1 мл у комплекті з ампульным ножем і інструкцією по застосуванню.

Показання до застосування

Вакцина показана для лікування гноячкових захворювань шкіри стафілококового походження, включаючи карбункули, фурункули, стафилодермию.

Протипоказання

Застосування вакцини протипоказано при гострих неінфекційних і інфекційних захворюваннях, хворобах печінки і нирок, хронічні захворювання в стадії декомпенсації або загострення. Також препарат не застосовують, якщо після одужання або ремісії пройшло менше місяця.

Для дітей від 6 місяців до 6 років крім вище перерахованих протипоказань існують ще додаткові: захворювання центральної нервової системи, гіпотрофія II і III ступеня, рахіт II і III ступеня, захворювання ендокринної системи, алергічні захворювання, включаючи бронхіальну астму, нейродерміти та поширену екзему, набряк Квінке.

Період вагітності і грудного вигодовування

Інформація про застосування вакцини під час вагітності та годування груддю відсутній.

Спосіб застосування

Вакцину вводять підшкірно в область плеча або під лопатку.

Курс терапії для дорослих пацієнтів і дітей старше 7 років складається з щоденних одноразових ін'єкцій відповідно в такій схемі: в 1-й день лікування вводять 0,2 мл вакцини, збільшуючи дозу на 0,1 мл щодня, поки доза не буде складати 1,0 мл. Тривалість лікування 9 днів.

Кожну ін'єкцію необхідно вводити на відстані 2-3 см від місця попередніх ін'єкцій або ж у протилежний лопатку, плече.

При поширених ураженнях шкіри, що супроводжуються рецидивами, через 10-15 днів проводять повторний курс за тією ж схемою.

Якщо введення вакцини викликало розвиток місцевих або загальних реакцій лікування продовжують у тій же дозі, що і попередня ін'єкція.

Якщо введення препарату викликало значну болючість у вогнищі запалення, підвищення температури до +38°С і навіть вище за призначенням лікаря можливе збільшення інтервалу між ін'єкціями до 2-3 днів або зменшення дози при наступних щеплення.

Передозування

Ризик передозування препаратом не вивчений.

Передбачається, що передозування може викликати реакції, описані в розділі «Побічні реакції».

Побічні реакції

Застосування Стафілококової Вакцини може викликати побічні ефекти у вигляді незначної хворобливості в місці введення, гіперемія шкіри, невелике підвищення температури тіла, також після перших 2-х ін'єкцій можуть посилитися болючість в запальних вогнищах.

Умови зберігання

Зберігати препарат Вакцина Стафілококова необхідно в холодильнику при температурі від +2°С до +10°С, в оригінальній упаковці, в місці без доступу дітям. Не можна заморожувати. Термін придатності 24 місяці. Відпускають за рецептом.