Вакцина Корова сприяє стимуляції вироблення антитіл до вірусу кору, максимальний рівень вироблення яких, досягається через 3-4 тижні після введення вакцини.

Форма випуску, склад

Препарат Вакцина Корова виробляють у вигляді гігроскопічної пористої маси рожевого кольору, однорідної консистенції.

До складу 1 дози вакцини входить: вірус кору (не менше 1000 ТЦД50); гентаміцину сульфат або канаміцин сульфат (не більше 20 мкг); желатин.

Упаковка: в картонній пачці 10 скляних ампул по 1, 2 або 5 доз (по 0,5 мл).

Показання до застосування

Вакцина показана для планової та екстреної профілактики кору.

Протипоказання

Застосування вакцини протипоказано при таких захворюваннях і станах:

• наявність гіперчутливості до складових компонентів препарату і курячим яйцям;

• злоякісні хвороби крові, а також новоутворення, первинний імунодефіцит;

• ускладнені і тяжкі реакції в анамнезі на попередні вакцини.

При підвищенні температури тіла, гострих неінфекційних і інфекційних захворюваннях, загострених хронічних захворюваннях, неважких ГРВІ, гострих кишкових захворюваннях, щеплення проводять після повного одужання пацієнта і консультації відповідного спеціаліста.

Період вагітності і грудного вигодовування

Не застосовують.

Спосіб застосування

Препарат призначений тільки для використання в лікувально-профілактичних закладах і кабінетах профілактичних щеплень.

Вакцина призначена для підшкірного введення.

Щеплення доза 0,5 мл, яку вводять на межі нижньої і середньої третини зовнішньої поверхні плеча з зовнішньої сторони або підлопаткову ділянку, попередньо обробивши місце ін'єкції 70% спиртом.

Перед використанням вакцину необхідно розвести водою для ін'єкцій (розчинником) із розрахунком 0,5 мл розчинника на 1 прививочную дозу вакцини. Вакцина протягом 3 хвилин повинна повністю розчинитися.

Вакцинацію проводять у віці 12-15 місяців та 6-ти річним дітям, не хворим на кір.

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень передбачається екстрена профілактика дітей від 1 року до 18 років і дорослих, не щеплених проти кору, не хворіли цим захворюванням, а також особам, які мали контакт з хворим на кір. Якщо немає протипоказань, препарат вводять не пізніше 3-ох діб з моменту контакту з хворим.

Дітям, яких народили серонегативна до вірусу кору матері, щеплення проводять у віці 8 місяців і далі відповідно до календаря щеплень. Повторне щеплення проводять не раніше 6 місяців після вакцинації. Всі зміни у графіку повинні відповідати офіційним рекомендаціям МОЗ.

Передозування

Ризик передозування препаратом не вивчений.

Передбачається, що передозування може викликати реакції, описані в розділі «Побічні реакції».

Побічні реакції

Застосування Вакцини Корова вкрай рідко викликають побічні реакції такі як: слабовиражений набряк, незначна гіперемія шкіри і горла, підвищення температури, риніт, кон'юнктивіт, покашлювання, які зазвичай проявляються на 6-18 добу після ін'єкції і проходять протягом 1-3 діб самостійно. Також в перші 1-2 дні після введення вакцини можуть розвинутися алергічні реакції.

У поодиноких випадках через 6-10 днів після вакцинації можуть розвиватися судомні реакції, які зазвичай виникають тлі високої температури.

Умови зберігання

Зберігати препарат Вакцина Корова необхідно в холодильнику при температурі від +2°С до +8°С, в оригінальній упаковці, в місці без доступу дітям. Не можна заморожувати.

Термін придатності 24 місяці.

Відпускають за рецептом.