Вакцина Антирабічна (Кокав) сприяє стимуляції вироблення антитіл до сказу, які при попаданні в вірус знешкоджують його, максимальний рівень вироблення антитіл, досягається через 2 тижні після введення вакцини. Активний імунітет формується приблизно на один рік.

Форма випуску, склад

Препарат Вакцина Антирабічна (Кокав) виробляють у вигляді гігроскопічної пористої маси.

До складу 1 дози вакцини входить: інактивований ультрафіолетом вірус сказу штаму «Внуково-32» (не менше 2,5 МО), як додаткові речовини використовують желатин, альбумін людини і сахарозу.

Упаковка: в картонній пачці 5 скляних ампул з порошком у комплекті з розчинником по 1 мл в кожній ампулі.

Показання до застосування

Вакцина показана для планової імунізації відразу після контакту людини з шаленим або незнайомою твариною, укусів тварин (як диких, так і домашніх). У разі якщо тварина подряпало, залишило на шкірі або слизових слину, імунізацію проводять в обов'язковому порядку. Препарат застосовують тільки в інкубаційний період.

З метою профілактики вакцину застосовують особам, які перебувають у контакті з тваринами з обов'язку служби або працюють з вірусом (працівники ветеринарних клінік і боєнь, мисливці, вірусологи, лісники, виробники опудал, фахівці з вилову тварин).

Протипоказання

Застосування вакцини протипоказано при таких захворюваннях і станах:

  • гострі інфекції;

  • загострення хронічних захворювань;

  • гострі неінфекційні патології;

  • системні реакції на попередні вакцини (анафілаксія, набряк Квінке, генералізований висип);

  • застійна серцева недостатність;

  • бронхіальна астма;

  • колагенози.

Період вагітності і грудного вигодовування

Застосування препарату під час вагітності та годування груддю умовно можна назвати безпечним, тобто вакцину застосовують в якості лікувально-профілактичного засобу за життєво важливими показаннями.

Спосіб застосування

Препарат призначений тільки для використання в лікувально-профілактичних закладах і кабінетах профілактичних щеплень.

Вакцина призначена для внутрішньом'язового введення в дельтовидний м'яз у дорослих і м'яз передній верхній частині стегна у дітей.

Перед використанням вакцину необхідно розвести розчинником протягом 1-5 хвилин вакцина повинна повністю розчинитися.

Первинну імунізацію проводять з трьох послідовних ін'єкцій (1 доза не менше 2,5 МО), перша щеплення - у день звернення, друга - на 7, третя - 30 день. Першу ревакцинацію проводять через рік, і складається вона з одного щеплення одноразово. Наступні ревакцинації проводяться кожні 3 роки по одній ін'єкції.

Якщо не було прямого контакту з хворою твариною чи немає пошкоджень шкіри в місцях ослинення, лікування не призначають.

При наявності ослинення, саден, подряпин, одиночних неглибоких укусів, що з'явилися в результаті контакту з хворою твариною, лікувально-профілактичну імунізацію проводять за наступною схемою: по 1 дозі шість днів: відразу ж після контакту з твариною, 3-й, 7-й, 14-й, 30-й день та через 3 місяці. Якщо протягом 10 днів симптомів хвороби не спостерігається, вакцинацію переривають.

Передозування

Ризик передозування препаратом не вивчений.

Передбачається, що передозування може викликати реакції, описані в розділі «Побічні реакції».

Побічні реакції

Застосування Антирабічні Вакцини (Кокав) вкрай рідко викликають побічні реакції такі як: набряк, гіперемія шкіри, свербіж, припухлість тканин, запалення локальних лімфовузлів, астенія, головний біль, нездужання, неврологічні реакції і нудота.

Умови зберігання

Зберігати препарат Вакцина Антирабічна (Кокав) необхідно в холодильнику при температурі від +2°С до +8°С, в оригінальній упаковці, в місці без доступу дітям. Не можна заморожувати.

Термін придатності 18 місяців.

Відпускають за рецептом.