Даний препарат належить до групи комбінованих імунобіологічних речовин, який призначений для профілактики п'яти інфекції - правця, збудником якої є анаеробна паличка, кашлюку (гострої антропонозной повітряно-крапельної бактеріальної інфекції), дифтерії, поліомієліту та гемофільної інфекції.

До складу вакцини входить дифтерійний очищений і кашлюковий анатоксини, введення яких, якщо воно проводиться відповідно до зазначеної в інструкції схемою лікування, сприяє формуванню специфічного імунітету, який оберігає від зараження дифтерією і кашлюк.

Також вакцина, що містять правцевий анатоксин, адсорбований на гелі алюмінію, отриманий шляхом інактивації токсину за допомогою формальдегіду.

Інактивований компонент поліомієліту містить антигени трьох типів вірусу, також у складі вакцини присутні полісахариди гемофільної інфекції типу b (Haemophilus influenzae – скорочено Hib).

Введення даної вакцини у відповідності з рекомендованою схемою лікування викликає вироблення імунітету у щепленого особи від дифтерії, кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції та правця.

Склад і форма випуску

Основні діючі речовини препарату – імунобіологічні компоненти - дифтерійний анатоксин (не менше 30 МО в 1 дозі), кашлюковий анатоксин (25 мкг в 1 дозі), також правцевий анатоксин (не менше 40 МО в 1 дозі), інактивований поліовірус 3-х типів (40, 8 і 32 D-одиниць в одній дозі, відповідно), филаментозный гемаглютинін (25 мкг в 1 дозі), пертактин (8 мкг), кон'югат капсульного полісахариду, Hib (10 мкг), ковалентно зв'язаного з правцевим анатоксином адсорбованим (30 мкг).

До складу також входять допоміжні компоненти – натрію хлорид, лактоза, алюміній (солі), середовище 199, вода для ін'єкцій, хлорид калію, динатрію фосфат, гліцин, формальдегід тощо.

Проводиться у формі суспензії для ін'єкцій (DTPa-IPV) об'ємом 0,5 мл в одній дозі та 1 доза лиофилизата Hib, які змішуються перед використанням.

Свідчення

Даний иммунобиологический препарат ефективний для активної первинної імунізації та ревакцинації немовлят і дітей віком від 2 місяців, від дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту та гемофильных інфекцій, які викликає Hib.

Вакцина використовується згідно з офіційними рекомендаціями нормативних документів для здійснення імунізації для профілактики інфекційних хвороб, виданих МОЗ України.

Вакцина Інфанрикс Іпв Хіб не захищає від інших видів Haemophilus influenzae, від менінгітів, викликаних іншими збудниками.

Протипоказання

Не застосовується, якщо у пацієнта спостерігається підвищена чутливість (алергія) до одного з компонентів, які входять до складу препарату.

Зокрема, раніше спостерігалися анафілактичні реакції на препарати, що містять дифтерійний, правцевий анатоксин і кашлюкову вакцину.

Також протипоказаний, якщо у пацієнта діагностовано:

- енцефалопатія (кома, порушення свідомості, судоми) протягом тижня після вакцинації при цьому препарат містив кашлюковий компонент.

- прогресуючі, неконтрольовані неврологічні захворювання, епілепсія;

- гострі інфекційні та неінфекційні захворювання, загострення хронічних захворювань – в якості тимчасових протипоказань (вакцинація проводиться у стадії ремісії хвороби або після того як вона пройде);

- тромбоцитопенія;

- анафілактичні реакції у минулому на будь-яку щеплення або один із входить до складу компонентів;

- ГРВІ, кишкові захворювання, інші хвороби, при яких характерне підвищення температури (в цьому випадку щеплення роблять після одужання або після зниження температури до меж норми).

ВІЛ-інфекція не є протипоказанням для щеплення цією вакциною.

Не застосовується у дітей старше 5 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Жінкам дітородного віку цю вакцину не застосовують.

Спосіб застосування та дози

Зазвичай вакцинація і ревакцинація проводяться одноразовим введенням однієї дози препарату (0,5 мл). Препарат вводиться внутрішньом'язово у верхню поверхню стегна новонародженим.

Курс вакцинації складається з трьох щеплень, всього вводиться 3 дози по 0,5 мл кожна. Інтервал – 4-6 тижнів.

Щеплення не захищає від інших видів Haemophilus influenzae, від менінгітів, викликаних іншими збудниками.

На випадок виникнення анафілактичного шоку, за пацієнтом проводиться спостереження протягом півгодини після уколу. Кабінет, в якому проводиться вакцинація, повинен бути забезпечений препаратами для протишокової терапії.

Заборонено внутрішньовенне і внутрішньошкірне введення!

Передозування

У випадку відомих фактів передозування побічні реакції не відрізнялися від побічних реакцій при звичайному введенні та не потребували специфічної терапії.

Побічні ефекти

При здійсненні введення вакцини часто виникає біль у місці введення, яка, як правило, відбувається протягом 3-х днів.

Найчастіше зустрічаються такі побічні ефекти, як:

- стомлюваність (у дітей);

- головний біль (у підлітків та дорослих);

- підвищення температури до 38°С і більше градусів за Цельсієм;

- біль, набряк, почервоніння у місці введення;

- колаптоїдний стан у разі алергічної реакції на введення препарату, набряк Квінке;

- нудота, блювання, діарея;

- міалгія, м'язова слабкість;

- набряки суглобів;

- загальне нездужання, порушення сну;

- відчуття ознобу, задишка, кашель, бронхіт, ринорея;

- апное (зустрічається у недоношених дітей);

- висип на шкірі, кропив'янка;

- збільшення лімфовузлів в пахвових западинах;

- анафілактичний шок.

У разі, якщо внаслідок прийому даного препарату з'явилися які-небудь незвичайні побічні ефекти, слід звернутися до лікаря з приводу можливих змін схеми лікування.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності препарату – не більше 3 років від дати виробництва, вказаної на упаковці.

Зберігати в сухому місці, недоступному для дітей, при температурі, не нижче 2 і не перевищує 8°С.

Не заморожувати!