Препарат Блеоцин-С є ефективним протипухлинною антибіотиком, в основі механізму дії лежить у придушенні синтезу ДНК і розщепленні молекул ДНК, що в свою чергу веде до пригнічення поділу клітин. Щодо кісткового мозку Блеоцин-З менш токсичний і не має імунодепресивної дії.

Склад і форма випуску

Препарат Блеоцин-С виробляють у вигляді ліофілізованого порошку від білого до жовтувато-білого кольору, для приготування розчину для ін'єкцій по 15 мг у скляній ампулі з гумовою пробкою, обтиснутої алюмінієвою кришкою. Основним елементом у складі препарату позначений блеомицин гідрохлорид. В одній картонній пачці упакована 1 ампула разом з інструкцією по застосуванню.

Свідчення

Препарат Блеоцин-З призначають та застосовують для лікування таких захворювань як:

• рак легенів (особливо, первинний або метастатичний сквамозный рак);

• рак шкіри;

рак шийки матки;

• злоякісні пухлини голови і шиї;

• рак стравоходу;

• рак щитовидної залози;

хвороба Ходжкіна (лімфогранулематоз);

• рак нирки;

• рак статевого члена;

• злоякісні пухлини яєчка;

• неходжкінська лімфома;

• злоякісних плевритів (як склерозуючого кошти).

Протипоказання

Блеоцин-С протипоказаний при наявності у пацієнта: непереносимості компонентів, що входять до складу препарату, гострих легеневих інфекцій, порушення функціональності легенів, гострої ниркової недостатності, атаксії-телеангіектазії та серцевої недостатності. Дитячий вік до 18 років також є протипоказанням до застосування препарату. За попередньої або супутньої променевої терапії, порушення функції нирок, гострих вірусних або інфекційних захворюваннях, а також особам, вік яких старше 70 років застосовувати Блеоцин-З потрібно з особливою обережністю.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Блеоцин-С протипоказаний у період вагітності та під час годування груддю.

Спосіб застосування та дози

Препарат Блеоцин-С застосовують для внутрішньовенного, внутрішньом'язового, підшкірного або внутриплеврального введення, вибір дози та режиму введення підбирається для кожного випадку індивідуально. Безпосередньо перед застосуванням препарат розводять у розчині натрію хлориду для внутрішньовенного введення один флакон препарату 15 мг розводять у обсязі 5 - 20 мл для внутрішньом'язового або підшкірного - в об'ємі 5 мл, для внутрішньоартеріального введення препарат розводять у 200 - 1000 мл розчину. Введення Блеоцина-З досить болюча процедура тому препарат можна змішувати з 1,5 - 2 мл 1% розчину тримекаина.

Рекомендована доза для внутрішньом'язового, внутрішньовенного або підшкірного введення становить 15 - 20 мг (10 мг / м 2) яку, ділять на дві окремі дози. При підшкірному введенні добову дозу використовують у вигляді безперервної інфузії.

При пухлинах голови і шиї застосовують внутрішньоартеріальне введення в дозі 5-15 мг.

Интраплевральное введення застосовують один або два рази на тиждень одноразово, в 50-100 мл розчину розводять 60 мг препарату.

Початкова доза препарату може бути зменшена, оскільки існує велика ймовірність виникнення анафілактичної реакції, якщо гостра реакція відсутня, тоді подальше лікування продовжують у звичайній дозі. Також дозу зменшують при проведенні променевої терапії. При нирковій недостатності дозу коригують залежно від серологічної концентрації креатиніну.

Загальна сумарна доза препарату Блеоцин-С не повинна перевищувати 400 мг, і для подальшого продовження терапії треба провести оцінку функції легень.

Для пацієнтів літнього віку дозу препарату визначають відповідно до віку:

Пацієнтам у віці 80 років і старше загальна доза становить 100 мг;

Пацієнтам віком від 70 до 80 років загальна доза становить 150-200 мг;

Пацієнтам віком від 60 до 70 років загальна доза становить 200-300 мг;

Пацієнтам у віці молодше 60 років загальна доза становить 100 мг.

Передозування

У разі передозування препаратом Блеоцин-З у пацієнта можливі прояви тахікардії, лихоманки, артеріальної гіпотонії і загальні ознаки шоку. Застосовують симптоматичне лікування, а при ускладненнях з боку дихальної системи рекомендується застосувати антибіотики і кортикостероїди широкого спектру дії.

Побічні ефекти

Застосування препарату Блеоцин-С виникає ризик прояву різноманітних негативних реакцій, таких як: дискератоз, гіпертрофічні зміни шкіри, ущільнення шкіри, вульвіт почервоніння, склеродермія, гіперкератоз, гіперпігментація шкіри, алопеція, деформація і ламкість нігтів, кон'юнктивіт, свербіж шкіри, стриї, гіперестезія і набухання дистальних (нігтьових) фаланг пальців, зміна кольору нігтів. Блеоцин-дуже часто викликає порушення з боку шкірного покриву, але в більшості випадків, після закінчення курсу лікування, вони зникають.

Можливі алергічні реакції, кропив'янка, анафілактичні реакції, висип, утворення бульбашок на шкірі. Після застосування першої або другої дози, зазвичай через кілька годин після введення препарату, можуть виникнути: лихоманка, сплутаність свідомості, зниження артеріального тиску, озноб, підвищення температури тіла, свистяче дихання.

Також застосування препарату може призвести до розвитку інтерстиціальної пневмонії, анорексії, фіброзу легенів, нудоті, стоматиту, блювання, зниження маси тіла і діареї.

Інші побічні ефекти, які може викликати Блеоцин-З: церебральний артеріїт, інфаркт міокарда, тромботична мікроангіопатія, синдром Рейно, підвищена стомлюваність, плевроперикардит, біль в області пухлинних утворень або в місці введення препарату, незначне пригнічення функції кісткового мозку, зміни показників функціональних проб печінки і нирок.

Умови і терміни зберігання

Умови зберігання препарату Блеоцин-З: недоступність дітям, кімнатна температура не вище + 25°C, оригінальна упаковка, місце зберігання повинно бути захищено від потрапляння вологи і прямих сонячних променів. Термін придатності препарату становить 24 місяці. Відпуск з аптек тільки за рецептом лікаря.